Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz RM007 #16138 üzenetére

    "Láttál anyaghasználat, minőség terén pozitív megnyilatkozást irányomból? "

    Nem láttam, de nem is az a mérvadó számomra és szakmailag sem.

    "Csak rövid keresés után belöktem amit találtam,"

    Na, ezért nem adok ÉN tanácsot ilyen esetekben! Eberünk készpénznek veszi, elmegy megvásárolja a gépet és utána becsapva érzi magát. Ha valaki kitartóan nyaggat ilyen ügyben akkor eléggé körbe szoktam járni a kérdést, annak ellenére, hogy megfordult már pár gémer gép a kezem alatt :)

    "Nem tudom hűtésileg milyen, ahogy ő használná neki megfelelne-e (napi hány órát nyúzná stb...) "

    Hát pont erről beszéltem :K

    "Gondolom bárki hozzáteheti a véleményét, mint ahogy szokott lenni, és teszed te most."

    Ezért kell nyitva hagyni a választ, olyasmivel; "hogy érdemes még másokat meghallgatnod", "olvass utána a notebookcheck-en, vagy itt a prohardveren... " stb... Szóval ügyes "politikusnak" kell lenned, ha tanácsot adsz, mert azért van benne felelősség.

    "És főleg az aki huzamosabb ideig használt egy ilyen kiszerelést, mit tapasztalt, ha lenne ilyen az volna az igazi"

    Ilyen ember nincsen! Aki megvette, rájött, hogy nem ez az álmai gépe és már adta is el! :D :D

    "Meg hát kinek mi számít túlmelegedésnek! Nálam nagyobb az ingerküszöb. :K Ha fölmegy a hőfok 75-77 körülire, az nálam még elfogadható, a gyári közleménnyel egyetértek, másnál az már katasztrófa."

    Már elég sokszor leírtam, hogy sohasem a hőfokok a mérvadóak, mert van olyan 5-7 éve gyártott HP/Dell grafikai munkaállomás, ahol nem hűl a Quadro 80 fok alá sohasem és a mai napig mennek hibátlanul. A lényeg a hűtés hőtehetetlenségében van. Neked is azért megy a 980-as a gépedben ilyen jól, mert akkora rajta a hűtés, hogy nem tudja "hirtelen megforrósítani" a magát a chip, mert jó nagy a flipchip és jól átadja a gyorsan keletkező hőt a hűtés rendszerének. A jó példa erre a legtöbb régi AMD6750-el szerelt Macbook PRO a mai napig vígan kocog még, a kis 6490-es -ami effektív 10W-al kevesebbet fogyaszt- rendre elhullik, PEDIG UGYANAZ a hűtés van mindkét gépben. De a lényeg:

    AMD6750-es:

    AMD 6490-es:

    majdnem 4x nagyobb flipchip!!!

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák