Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    válasz laychi #105371 üzenetére

    Nem találtam semmit a bios-ban, sem értek hozzá......

    Most a top új 4080S-ről beszélek amit tegnap este teszteltem, ott van fentebb. Az előző 3080Ti volt az ment át a régi mxm-es laptopomba (MSI GT70) Mindkettő össze van most szerelve külön asztalon, teszteltem őket. 12GB/S ez is az is
    Itt sok minden van dlss2 vs 3....az előző kártya kb a felén vitt.

    Szóval a clevoval a 4080S azon a pályán (New York) a megfigyeléseim szerint kb a felét hozza a kb 120fps-nek (70fps körül ott ahol 120fps is lehetne)amit egy videóban láttam a youtube-on. Megkereshetem.... [link] mintha az FG nem lenne nálam bekapcsolva, pedig szerintem be van.
    Ott a 4080 és a 4090 mérkőzött magas beállításoknál nem túl nagy különbséggel. Szóval ha nálam mondjuk elméletben a csövön átmegy max 16GB/s a PCIe3 slot miatt, mert az adapter tudná a 32-tőt a link szerint, de így nem, akkor egy PCIe4 alaplappal a kártyám lehet ennél hozhatná a max sávszélt annyin. Ez jár a fejemben. Ez az első olyan helyzet a clevolal ami szivat. :U SSD lesz neki, de nem hiszem hogy amiatt ez a nagy különbség, sem a proci sem a ram miatt nem lehet ekkora eltérés.

    Amúgy is furcsa ez az egész téma, máshol nincs sebesség korlátozásom csak mert pcie3 van pcie4 helyett, sőt olvastam valahol a PCIe3 elméleti maximuma elérheti a PCIe4-et is.
    Lehet azért írnak max 32GB/s sebességet az adapternél mert elvileg még lehetséges lehet. És így tovább gondolom feljebb lépkedvén.

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák