Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Never79 #83556 üzenetére

    Ha szintes versenyre keszul akkor okes ott a kigyorsitas,emelkedore...de ha sikon lesz a felmero vagy max temposebessegre "programozza" a labat,akkor muszaj erinteni azokat a sebessegeket.
    Elso par db 400 es 1000m lehet ovatosabb,lassabb,de amikor mar szepen duruzsol a gepezet,akkor futni kell gyorsan.Kulonben konnyen meglepodhet ha emelkedos resztavozas utan sikon mas mozgast ker a temposebesseg :K Kozben WATT-ban meg lehet ugyanazt edzette.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Never79 #83556 üzenetére

    Egy terepes edzéshét után, amikor lementem a pályára 70 perc közepesre 158/185 pulzuson izomlázam lett tőle. Ekkor tapasztaltam meg, amit Tom is ír. A tempósebesség más mozgást kér síkon, hiába edzettem becsületesen terepen. Szerintem az is jó megoldás ha vegyesen futjuk. Az emelkedőzést azért bevezetem, mert ott időt veszítek a többi versenyzőhöz képest.
    " 1 ó 12 p volt, benne 4x3 p fm tempo/pulzus," Az fm tempó nálam 158-as pulzus mellett 04:50-05:00 körül van. Tom sávos edzésprogramja szerint ezen pulzuson síkon ki kell tartani legalább 70-80 percig, közben 60. perctől fáradt lábra 5x100m erős tempó/300m laza.
    Kitartást a diétához! Még makró számolgatással is nagyon nehéz egyszerre fogyni és állóképességet/erőt építeni! Hajrá! :R

    Ui.: további jó hír számomra, hogy végre nem áll be a htsó combom 20km után, tehát néha futhatok hosszabbat is! Na nem most kigyorsítás hónapjában. Örülök, hogy az idegrendszerem épségben kibírja és nem edzem túl magam. Már óvatos lettem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák