Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz HKorn #76279 üzenetére

    Igen, azt valaki más is fejtegette, hogy pl. a londoni versenyt követően - amikor szintén nem adta napja volt - gurította a legdurvább időket (olimpia, tokiói course record, kicsit később a WR). Remélem őszre vagy jövőre újra összeáll a dolog és még sikerül behúznia a két hiányzó world marathon major győzelmet. Utána már nyugdíjba mehet felőlem. ;]

    Amúgy főleg a cikk szövegezésén akadtam ki: "Kipchoge úgy futott Bostonban, mint egy nyeretlen kétéves, egy újonc", "megkezdődött a hanyatlása", "Gyáva és ellenszenves gesztus volt Kipchoge részéről, hogy nem állt szóba a médiával." Ez pl. kapásból durva csúsztatás, itt egy több, mint 10 perces interjú vele a verseny után: [link] (ironikus, hogy letsrundotcomos video...)
    Vagy hogy: "Nem változtatott a felkészülésén, nem trenírozott külön a bostoni dombokra, azt gondolta, a szokásos edzésmunka az otthoni, kaptagati terepen elegendő lesz. Nem térképezte fel a versenyt megelőző napon a pályát, és senkitől sem kért tanácsot arra vonatkozóan, hogyan kell futni Bostonban." Ezeket pl. honnét tudjuk ilyen biztosan? Ott van amúgy Kaptagat mellett Iten, az oda vezető út szintrajza szinte megegyezik a bostoni útvonallal, ott készült a fél mezőny, és találóan Boston fartleknek nevezik az ide kijelölt edzésüket. Mondjuk hogy ezt Kipchoge is futotta-e, azt nem tudom, de szerintem a cikkíró sem.

Új hozzászólás Aktív témák