Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz tomcica #61786 üzenetére

    Ja valószínű az elején ment el inkább 3:40-be kellett volna fixen kezdeni, aztán az utolsó harmadot gyorsítani ha még van miből, de ebben ma max 10K@3:39 lett volna... talán ha nem egyedül vagyok, hanem húz valaki futva vagy bringával, akkor még ki lehetett volna paszírozni 1-2 másodpercet. Nagy csoda akkor se történt volna, mert ezt úgy tűnik a lábak limitálják, nem a keringés.

    Ma-holnap szerintem felépítem a maratonos edzéstervet, csak azt nem tudom hány hétre kellene tervezni, mert igazából a tempó megvan, csak a 2 óra feletti állóképesség az erősen kérdőjeles. Majd valahogy úgy próbálom kigondolni, hogy a maraton előtt kb. 4 héttel legyen egy 21K felmérő, ahol a cél 3:43 lenne, ami 1:18:30 körüli félmaratont adna.

    Van valami tipped, amit vegyek számításba a tervezésnél?

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz tomcica #61786 üzenetére

    Most este elmentem még 10K-ra, mert nem éreztem különösebben rossznak a lábaimat, gondoltam egy kis kimozgatás nem árthat... fel voltam rá készülve, hogy magasabb lesz a pulzus mint szokott, mondom azért biztos dolgozik a szervezet.

    Erre 10K@4:34 144 BPM-et adott pedig nem rémlik hogy valaha is lett volna 147 BPM alatt.

    Kíváncsi leszek, holnap milyen lábbal ébredek, de ha rendben van és semmi nem nyikorog, akkor holnap csinálok valami értelmes edzést. :K

    ---

    A maratoni edzéstervet szerintem ma este vagy holnap kidolgozom, egyedül azt kell kigondolnom még, hogy 2 vagy 3 tempósabb nap legyen-e benne. Most ez a heti 4 tempós nap azért leszívott rendesen, úgyhogy azt nem erőltetném, de ilyenre gondoltam:

    Szerda hosszabb táv, hosszabb résztávokkal (pl. 20K 10x1000/1000 meg hasonlók)
    Péntek közép táv, rövid résztávokkal (pl. 15K 200, 400, meg 100 emelkedőre)
    Vasárnap hosszú tempós futás (pl. 30K maratonos tempó vagy intervallok 3:40-3:45 között)

    Na ez érdekes lesz... :))

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák