Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz danielsz #61014 üzenetére

    Ahogy az EUR árfolyam áll, gyanítom év végére már a sima edző cipőket alig lehet majd kifogni 30K alatt. :(

    Nekem minél több karbonlapos cipőm van, egyre inkább arra jutok, hogy nem sok jelentősége van. :U Mármint magának a karbonlapnak. Az ASICS Metaracert konkrétan semmivel se érzem különbnek mint egy Adidas Adios. Ugyanígy a Saucony Endorphin PRO-ba se érzem, hogy "kilőne" a karbonlap... simán jobbat futok edzésen vagy versenyen egy Boston 9-be.

    Két cipőt látok kivételnek (legalábbis azokból amik vannak), az a Nike Vaporfly Next% és a New Balance RC Elite v2. A Vaporflyt imádom, ha nem lenne olyan mocsok drága, az összes kulcs edzést abban futnám. :D A táv végére sincs semmilyen szinten felütve a lábam és a másnap is klasszisokkal jobb. Szóval itt se érzem, hogy a karbonlap bármit adna, de hasonlóan az Invincible Runhoz, baromi kímélő a ZoomX.
    És itt kapcsolódik az RC Elite v2, mert abban a FuelCell kb. ugyanolyan puha mint a ZoomX, viszont kb. 15%-kal nehezebb a cipő. Szóval az RC Eliteben szerintem a legjobb hosszú tempó futást csinálni (25K+) vagy maratonra használni. Nem olyan pörgős mint a Vaporfly, de a magas stack és puha hab miatt nagyon kímélő, arról nem is beszélve, hogy a felső része fényévekkel kényelmesebb mint a Vaporflynak.

    Szóval karbonlaposból én csak ezt a kettőt venném és csak akcióban, mert amúgy horror. A Vaporflyom már több mint 1,5 éves és most ért el 200 km-hez a mártélyi versennyel, ahol 36K került bele. Remélem 400-500K-t azért kibír a hab, mert most nem vennék újat. :B

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák