Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    válasz Ed Parker #410 üzenetére

    Primitív motorok ezek, a hajtórúd szétszórja az olajat a forgattyúházban, ennyi a kenés, sem furatok az olajnak, sem szivattyú, nem hiszem, hogy nagy kárt lehetne tenni ha fejre állítod, max belefolyik az olaj a hengerbe. Nyilván így nem kell megpróbálni beindítani, kiveszed a gyertyát, előre döntöd (amíg nincs bent az új olaj) aztán párszor megpörgeted. Ami meg bent marad, az elég indítás után (szép kis füstje lesz).

    Kaszára: én ilyen hajlított szárút soha nem vennék, nincs benne rendes acél tengely csak egy bowden, komolyabb munkára alkalmatlan (igaz nem írtad mire kell meg mennyiért). Amit tudok ajánlani ilyen kis fűkaszában, az a Husqvarna 323R. Nagyon strapabíró, masszív, megbízható gép. Nekem a szétszedhetős szárú változata van de még nádat is vágtam vele amikor a szükség úgy hozta. Volt munkahelyemen is használtak ilyet ipari szinten! és nagyon sokáig bírta. Most már 323R-II van a boltokban de talán nagyon azt sem butították le.
    Stihlnél ahogy néztem, ezek a kis kaszák mind 4-MIX motorosak, műanyag alkatrészek a motorban, nekem nem kéne, mondom ezt úgy, hogy szerintem a régebbi Stihl nagykaszák (FS 350,400,450, 550) brutál jó gépek és iszonyat mit kibírnak.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák