Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ottó58

    senior tag

    válasz tsyl #5996 üzenetére

    "A szünetmentesbe lévő akku 12 v-os és halandó ésszel gondolkozva tuti megoldható, hogy lehetne kreálni hozzá egy kis áramkört ami stabil 5 V-ot adna le"=szivargyújtó töltő.

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

  • tibor123

    tag

    válasz tsyl #5996 üzenetére

    Természetesen a12 voltból nem nagy kunszt 5 voltot csinálni. Valóban, ahogy Ottó58 írja, egy szivargyujtós töltő a legegyszerűbb megoldás. A háronnegyed óránkénti lecsatlakozás valami periódikusságra utal a szünetmentes elektronikájában. Lehet, hogy ha rajta lett volna az akku, akkor nem áll le a felvétel. Jelen esetben elég egy pillanatnyi áramszünet is a felvétel leállásához, amit kiküszöbölhet a rajtalévő akkumulátor.
    Egyébként, nem tudom, hogy miért a szünetmentes irányában godolkozol. Sokkal egyszerűbb megoldás a li ionos külső akku. Viszonnylag olcsó, a nagy töltéssűrűség miatt könnyű és egy zsebben is elfér.
    Közben én is tesztelgettem még egy kicsit. A hc-v720 és a hc-v500 töltőjét megcseréltem, tökéletesen működtek. Ez is azt igyekszik alátámasztani, hogy itt nincs szerepe az infochip kódnak. Mégtöbb usb forrással próbáltam a kamerát tesztelni, közben feszültséget és áramot is mértem. Sikerült nekem is olyan usb forrást találnom amivel bizonytalanúl működött a kamera. A bluray felvevőm usb-je volt az egyetlen, amivel nem müködött jól a kamera. Tapasztalataim:
    Nagyon fontos az 5 volt. Ha csak néhány tized volttal kissebb a feszültség, már az is elég, hogy meg-meg szakadjon a kapcsolat a kamera és az usb táp között. Az áramerősség is nagyon fontos. Szűk 2 Amper körüli értékeket mértem, tehát ezt az értéket tudnia kell az áramforrásunknak. Leghosszabb tesztidőm egy Sony telefontöltővel volt, kb. egy óra folyamatos felvétel, tökéletesen működött. Ja, és ezzel a töltővel utána fel is töltöttem az akkut, pont ugyanúgy, mint a gyári töltőjével.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák