Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    válasz narumon #4587 üzenetére

    Itt nem arról van szó hogy nem tudja azt az írási és olvasási sebességet a vinyó amit a proci produkál rendereléskor. A probléma inkább az hogyha egy vinyót használsz akkor, az adott vinyórón egyszerre több olvasási és írási folyamat zajlik, ami azért meg tudja fektetni a gépet. Nem véletlen ajánlanak szinte mindenhol legalább két vinyót egy renderelésre öszeálitott géphez:
    [érdemes meglesni egy minimu konfigurációt]
    [olvasd el a HDD-re vonatkozó részt]

    Ezen az oldalon rengeteg videó van amin azt mutatják meg hogy hogyan érdemes beállítani egy gépet renderelés előtt, a java bealításokat én is elvégeztem a saját gépemen.
    [link]

    Ezenkívül ha a géped egy 4 perces videót 35 perc alatt renderel le akkor ott valószínűleg tényleg a processzor a szűk keresztmetszet, ha így van akkor nem fogsz érdemben gyorsítani azzal ha több vinyót építesz a gépbe. De azért mert ez nálad így van az nem jelenti azt hogy egy erősebb CPU+RAM+VGA val szerelt gép nem tud profitálni a több vinyó használatából.

    Nálam a Sony Vegas Movie Stúdió 12-nél (CPU i7 3770, 16GB ram, GTX 650 1GB VGA) kb. 20%-ot gyorsított a sebességen amikor a második vinyót beletettem a gépbe, a harmadik vinyónál kb. további 10%-ot gyorsult.
    Ezenkívül valószínűleg még az is számit hogy milyen programot használsz.

Új hozzászólás Aktív témák