Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sotyks94

    aktív tag

    Sziasztok!
    Szükségem lenne egy új, jó kis fülesre, ezért kérném a segítségeteket :)

    Jelenleg van egy SoundMAGIC PL11-esem. Hangzással, minőséggel semmi gond nem lenne, de nekem eszméletlen kényelmetlen. Se elöl, se hátul vezetve nem tart jól, a külömböző méretű fejekből egyedül a pici megy bele a fülembe, de az meg nyom+ha mozgok nagyon hamar kilazul (1 sarok gyaloglás után meg kell igazgatnom), és a nonstopp igazgatás kikészíti a flemet. Szeretek zenét hallgatni, de néha már inkább hagyom a fenébe emiatt. Amikor irodában használtam géphez 8 órán át akkor nem volt gond a kieséssel, de azért ott is elkezdett nyomni (bár szerintem az ilyen típusnál ez nem meglepő ennyi idő után)

    Szóval kéne nekem egy jó kis füles, lehetőleg 5 ezer alatt, de ha valaki nagyon jól meg tudja indokolni hogy miért kell mindenképp többet költenem rá akkor MAX 10e-ig felmehet az ár.
    A fenti storyból szerintem kiderült hogy elsődleges a kényelem, és a tartás. gondolom pici a fülem, mert ezekből a hallójáratos típusokból a legkisebbeket használom. Valami fül mögött vezethető típusra gondoltam (gondolom az jobban tart), mivel amikor megyek akkor elég intenzív tempóban teszem azt, kb olyan mintha futnék és így nagyon hamar kirázódik a fülemből az IEM típus. ezek mellett néha futni is használnám a fülest (jelenlegi teljesen alkalmatlan erre), nah meg persze bringára is. Nem ragaszkodom az IEM-hez, bár ha van ebben az árkategóriában kényelmes típus akkor jó lenne, mivel fontos hogy ne hallatszódjon ki a zene. (parasztságnak tartom amikor a csávó körül lévőknek is kötelező hallgatni azt a zenét amit neki, mert kifele hangosabban szól mint befele a fülese).
    Egyáltalán nem szoktam hangosan hallgatni a zenét ha nem kell, de járok metróval is, ahol azért fel kell csavarni a hangerőt ha hallani akarok valamit. Az izoláció nem fontos, van előnye, van hátránya is, ha lehet választani akkor legyen jól izolált, de ez nem túl fontos szempont.
    Hangminőség sem a legfontosabb. itthon van egy logi g930-am, ha jó hangzást akarok ezen hallgatom. (persze azért ne az a 300 forintos kínai vacak legyen amin mindenek doboz hangja van, de nem a hangzás az első szempont).
    Metal>Rock>Klasszikus>Jazz. Általánosítva ez a preferencia sorrendem a zenékben.
    Mikrofon nem fontos, se panel rész. Nexus 5-höz kellene.

    Remélem a szakik tudnak pár modellt linkelni. (külföldi rendelés nem probléma, de akkor a szállítással együtt érvényes az árlimit)
    Ha valami fontosat kihagytam sorry, ha szóltok máris pótlom.
    Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sotyks94

    aktív tag

    válasz Sotyks94 #51831 üzenetére

    Bocsi dupláért :U

    Fontos és kimaradt:
    Eddig toronymagasan a MEElectronics M6 vezeti nálam a versenyt, esetleg ennél jobbat ebben az ársíkban? Aki ismeri jobban az eszközt az meg tudja mondani hogy a fentebb leírt igényeimnek ez megfelelne e? Ha igen akkor tudtok linkelni itthoni/külföldi eladót ami ennél jobb?

    [ Szerkesztve ]

  • Sotyks94

    aktív tag

    Sziasztok!

    2015 januárjában vettem egy MEElectronics m6-ot, és hát így 1 év távlatában nagyon lehangoló a végeredmény. Teljesen korrekt használat mellett (sőt én eléggé vigyáztam rá) kevesebb mint 1 év telt el amikor is el kezdett töredezni a fül mögötti kábelmerevítés. (napi használatról van mondjuk szó). Most kicsit több mint 1 évvel vétel után meg érintkezésis lett a bal fül. :(((

    Szóval kéne egy utód, remélhetőleg egy picit jobb.
    Igények maradtak ugyan azok:

    -jól tartson (elég lendületesen megyek)
    -fül mögötti lenne erre az ideális szerintem.
    -IEM
    -izolált!
    -mélykiemelt vagy v karakteres kellene.
    -5-10e között.
    -akár külföldről is (áfa+ szálítás belekalkulálva az árba)
    -Megköszönném ha nem csak 1-1et mondanátok, hanem annyit amennyi szóba jöhet ezen feltételek mellett, én úgy is még csomót válogatok megvétel előtt.

    :R :R

Új hozzászólás Aktív témák