Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz vicze #83531 üzenetére

    Akkor BTR3 vs ES100 (vigyázat, hosszú, és főleg betűk vannak benne, sok, kép alig):

    Méret/forma:
    Kb ugyanaz. Általában a bal farmerzsebemre teszem fel a csiptetővel, ott a BTR3 alján lévő dugónál kicsit kényelmesebb lenne az 90 fokos jack dugó, így kissé túl hosszú, figyelni kell rá leüléskor. Az ES100-nál a balanced port áll így pont jó irányba (balra kifelé), nekem így jobb irányba tartja a kábelt.

    Építési minőség:
    Egyértelmű itt a FiiO előnye, jobb ház, jobb gombok. Az ES100 power/start-stop gombja szinte érintőfelületként könnyen nyomható (de legalább a balanced jack közelsége miatt nehezen hozzáférhető), a hangerő és a next/previous gombok meg határozott erős, teljesen eltérő karakterisztikájú. Ok, ha ergonómiai finomításon is átesik, nem ennyibe kerül, elfogadható kompromisszum :)
    Az USB mozgatásra érzékenyebb, igazából a MicroUSB elég nagy hátrány rajta. Már régóta csak Type-C cuccaim voltak, mechanikailag is sokkal jobb csatlakozó.

    Akkuidő:
    Az ES100 app visszajelzi, és szépen lehet nézni, ahogy fogy. Keveset használtam még valódi összehasonlításhoz, elégnek tűnik ez is. Óránként most kb 10% megy le, lehet extrapolálni.

    BT kapcsolat:
    Az ES100 nagyobb puffert használ alapból, meg erre a műanyag ház is jobb, stabilabb a jel.

    Hang:
    3.5mm-en a C16-tal összehasonlítva, lekapcsolt EQ-val, alapteljesítményen nagy különbség nincs. Más DAC, kicsit más karakterisztika, egymáshoz képest tényleg van némi hangszín különbség, de nem ég és föld. A default DAC filter a BTR3-nál sharp roll-off, az ES100-nál slow, talán ezért is kicsit más részletek kerülnek előtérbe, más a térérzet, feltűnőbbé teszi a kettő közti váltást. Jobban tetszik kicsit az ES100 hangja, de ez csak még egy szubjektív szavazat, elég közel állnak egymáshoz.

    SW:
    Itt az ES100 tényleg kiemelkedő. A BTR3 app a led letiltáson meg az esetleges Car mode és hasonló apróságokon túl semmit nem tud. Az EQ-ja LDAC-ra nem működik, és amúgy is csak a telefonon. Az ES100-é USB DAC-ként használva is érvényes, így végre nem kell szinkronban állítgatni a Windows-Mac gépeken, amiken használom, mindenhol levéve laposra, az ES100-on meg belőve a fülesre, és mindenhol ugyanúgy szól.
    A másik óriási hasznos dolog a beállítható hangerő limit. Ok, a P1 esetén a BTR3 teljesítménye is bőven ellátta ezt a feladatot, de azért a C16 -hoz ott is jó lenne. Rengeteg plusz kivezetett funkcionalitás esetleges ritka eszköz/használatfüggő hibákat kompenzálni, amiből a legtöbben jók lesznek defaulton, de annak a néhány usernek, akinek ez kell, életmentő.
    Persze mindkét esetben az app kb egyszer kell, beállítod amit akarsz, és kész. A FiiO probál mindenes médiaközpontként is működni, azt hagyjuk.
    Illetve ott az Ambient sound feature az ES100-nál, aminek a kipróbálását most minden kolléga az irodában épp totális csönddel lehetetlenít el, de a ki-bekapcsolással azért sikerült egyszer jópár másodpercre teljesen akadozóvá tenni a zenét, szóval nem ez lesz a legstabilabb pontja.

    USB Dac:
    Az eszközön futó EQ nagy hatalom, de azért negatívumok az ES100-nál:
    - MiniUSB kontakt-stabilitás miatt mozgatásnál hajlamos eldobni az USB kapcsolatot. Nem mellékesen olyankor rebootol az ES100, ezt a FiiO reboot és BT zeneleállás nélkül megoldja. Egyébként a Windows az ES100-at is BTR3-ként írja ki a hangcuccok között, gondolom azonos USB vezérlő van bennük, és nem kér le új HW nevet emiatt a gép. Már csak azért is valószínű, mert az az egyetlen C-s kütyüm, ami a MacBook Pro töltőjéről nem fogad áramot, pedig kérésre az is ad ki 5V-ot, meg 9-et, és 22-t.
    - Túl sokat akar tudni az ES100. A FiiO gombjai nem vezérlik, csak a BT oldalt. Az ES100-on simán megtörtént, hogy megállítottam a telefonon futó zenét a gombjával, mert szóltak hozzám, utána ugyanarra a gombra a gépen a browserben egy háttérben lévő tabon futó youtube videót indította el.

    Nagyon szubjektív konklúzió:
    Ha csak 3.5mm jack kell, és nem égetően fontos az eszközre mentett EQ profil, akkor a BTR3 60%-os árával egy jobban összerakott és kitesztelt kütyü.

    Balanced oldalon viszont annyival többet hoz ki a P1-ből térben és halkabb hangerő mellet is megmaradó dinamikában, hogy nem kérdés, kb ugyanakkora méretben ennyivel nagyobb teljesítmény jó. Külön az SW extrái és a természetesebb hangja is indokolnák a felárat, a teljesítményével együtt igazán olcsón mérték :)
    Mellesleg a Tripowin C8 kábel MMCX csatlakozói legalább olyan szorosan illeszkednek, mint az eredeti hozzáadott, emiatt kicsit izgultam.

Új hozzászólás Aktív témák