Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Bodz #80801 üzenetére

    Nem, ez már régi sztori. Még a CanJam-en tavaly nyáron kaptam ezt a fülest ajándékba Dan Wiggins-től.
    Pár szót írtam csak róla, az igaz, nem regényt, gondolom nem figyeltél fel rá.
    A lényeg, hogy egy nagyon jó ár/érték arányú füles felsőligás, referenciaközeli DD hangzással.
    Én, szubjektíven a k3003 fölé helyezem hangminőség tekintetében, de objektíven is legalább mellette van.
    Nincs benne semmi bántó kiemelés, főleg ezért, meg nagyon részletes tud lenni mindegyik frekvencia tartományon, miközben nem fárasztó.

    A Quad Era1-gyel akartalak volna elcsábítani.
    Az is megér egy misét.
    Az első "olcsó" planár fejes ami a legaljától a legtetejéig rendben van.
    Csilingelő, selymes magasok, magasfokú részletezettséggel párosulva (ami minden freki tartományra igaz), miközben egy nagyon kellemes, relaxálós zenehallgatási élményt nyújt.
    Túlzás nélkül mondom, hogy ezt csak a legnagyobbak tudják.
    Nem olyan mint az Audeze-k, MrSpeaker-ek vagy a Hifiman-ok, bár ha mindenképp választani kellene közülük akkor a Hifiman karakterhez áll közelebb.
    Neutrális, enyhén meleg, kiegyenlített, referenciaközeli tuning (mondjuk mint egy Stax sr009), és semmi bántó kiemelés, semmi száraz hangzás.
    Széles középtartománnyal operál (Tulku jó ráérzett), ez adja a melegségét, muzikalitását, egyediségét.
    Kicsit olyan mintha sikerült volna belegyúrni az általános planár hangzás és DD hangzás előnyeit a hátrányok nélkül.
    Közepes/alacsony hangerőn szeretem hallgatni (QP1r-Z40), mert érdekes teret produkál. Nekem tetszik legalábbis :)
    Nem koncerttermet próbál imitálni, hanem szobai rendszert.
    Ez főleg abból adódik, hogy első belehallgatásra nem egy basshead fejesként fogunk emlékezni rá.
    De csak 1-2 számot kell meghallgatni és megvan, hogy van ott minden a mélyeknél, csak az egész a háttérben van, és ez egy olyan érzést ad azon a hangerőn, mintha egy messzebb lévő hangsugárzóból jönne a zene.
    Feltekerve a hangerőt ez az érdekesség elmúlik, és mondjuk, hogy átlagossá válik a térérzet.
    Ami beszarás, hogy még a Mate 10 pro usb-c-jén keresztül is jól szól!
    Na persze csak otthoni használatra, mert a zajszűrése a zéró felé tendál.
    Bármiről jól tud szólni.
    Végigzongoráztam ami van itthon telók, dac-ok.
    Ezeken kívül mással még nem sikerült kipróbálnom, de állítólag jól skálázódik felfelé haladva.
    Nem visz úgy bele a zenébe mint a Pandora. A Quad inkább csak megmutatja, távolságtartóbb, angol gentleman, de megmutat olyat is amit a Pandora nem.
    A Pandora az más. Az lop, csal, hazudik, de nagyon jó ami végén kijön :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák