Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • screwdriver

    tag

    válasz vili13 #7765 üzenetére

    "Ha nem elektrónikus zenére kell...borítékolom neked az 530 beszerzését"

    Lehet, hogy rosszul fogalmaztam… hallgattam vele elektronikus dolgokat, amin szintén szépen szólt a shure, tetszett. Csak nem tudom megmondani, hogy az elektronikus hangszerek, samplerek, szintik mennyire élethűek.
    A jazz-zel és komolyzenével szerintem nem lenne gond vele. A metal és műfajai nálam még előfordulnak. És mivel a shure a közepeket megmutatja rendesen, ez a torz hi-gain gitárokat nagyon előre tudja hozni. Az IE7 ezt kicsit visszafogja, nem azért mert nincs közepe. Nem tudom ott jobban tetszik a hangkép azon a fajta zenén.

    Ha az 530-as frekimenetét megnézed a headphones.com-on szerintem nagyon lineáris a mélytartomány. Nincs finom kiemelés sem az IE8 viszont mélyben emel azért.
    A magasak HD800 és IE8 esetén tovább mennek. Az IE7 is ilyen lehet (nincs rá graf) de ahogy írtam, nekem ez már kicsit fárasztó, remélem a bejáratás után finomodik kicsit.
    Az 530 meredeken esik szerintem olyan 15-16KHz-től.

    A westone-t szerintem is jobbra értékelik a shure-nál, ahogy beleolvastam néhány topikba a head-fin. Csak azt nem találtam jó áron. Amerikából meg más rendelni. A procedúra más (lehet) vám miatt. De igen én is westone-t próbáltam volna, ha összejön.

    A shure túl van árazva. Akciót kell nézni. Most amikor vadászgattam 190-219 fontos árak voltak, kereskedőnél is. Ezek azért nem a shure hivatalos ária. A 420-ast sem 400 dollárért vettem, gondolhatod :)

  • celf

    őstag

    válasz vili13 #7765 üzenetére

    az UM3X elvileg kiegyensulyozottabb hangu fules mint a W3.
    W3-rol szinte az egyetlen elonytelen dolog amit olvastam azok a treble spike-ok. azoktol en meg elegge tartok. ahogy elnezem te sem kedveled nagyon az olyat. de ki igen.. :U
    vannak akik meg azt mondjak, hogy tulsagosan is nagy a hype a westone-ok korul amerikaban. nezd csak meg, hogy a head-fi is azert elsosorban amerikai forum.

    ennek az UM3X vs W3-nak meg utana kene nezni.

    az IE8 + AMP temahoz: allitolag nem igazan profital az eorsitesbol az IE8. szerintem profital, olyan szinten, hogy vegulis azt hallod majd rajta amit az erosito lead.. ha szar az erosito akkor a szar hangot fogod hallgani. maskerdes, hogy nagyon jo az erzekenysege a fulesnek, igy kevesbe tunik fel az embreknek kulonbseg hangeroben. kb. "nem lett hangosabb, akkor nem is hasznal neki."

    szerintem IE8-nak elsosorban egy kurvajo forrasra van szuksege, 150-200 ora burn-inre es egy jo erositore.

    mas: ti nem szoktatok neha az IE8 hallgatasa kozben ugyerezni, mintha kb a fejetek mogott jatszana a zenekar, fejjel lefele?
    :D most komolyan

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák