Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz szakibá... #22772 üzenetére

    Kíváncsiságból beüzemeltem a Canyon EP8amat (najó, nem az enyém, a feleségemé, aki nem használja, mert rárabolt a Bw alphara) Mellesleg ez a ZÖLD. (forrás: SGS, flat EQ).
    A gyári harangnak nincs tartása, én egy szivacsbetétes hybridet erőszakoltam rá, ez érezhetően jót tett a hangjának.

    Nos: elég világos hangú füles, elég sok magassal, de nem egyenletes a magas kiemelése, a gitárok a magas regiszterekben néhol elég fülsértőek, a cinek viszont inkább sistergősek, mint fémesek, bár egyáltalán nem vészesek.
    A középtartományban érzem a legnagyobb hiányosságot, az én ízlésemnek kevés és kissé vérszegény, de az ének és beszédhangok hangok egészen jók. Sziszegés (sibilance) van, de érdekes, hogy nem annyira az"sz"eknél, hanem az "s" és "cs" hangoknál. Az összetettebb hangzás azért erősen próbára teszi, kicsit mos, érezhetően zavarban van. Az akusztikus gitár elég tompán, fátyolosan és távolról szól. A villanygitár meg olyan, mintha valaki még picit beletekert volna az overdriveba.
    Basszus: egyrészt nem elég átütő, a subok hiányoznak. A mennyisége szerintem rendben van, nem sok, de nem is kevés, de a lábdob nem puffan, hanem "csattogós", mintha kitömték volna vattával.

    Konkúzió: egy - ebben a kategóriában szerintem igen ritka - szép világos hangképű füles. Nyilván a hangzásába sok felől bele lehet kötni, de ilyenkor jöhet a jó-jó, de csak 2.000 forint. Tessék belehallgatni egy 2.000 forintos áruházi egyéb vacakba (maxell, tdk, hama és társaik). Egyáltalán nem kellemetlen hallatni, és ennyi pénzt simán megér.
    Elektronikus zenére nem ajánlom, pop-rock-metal-popular egyéb vonalra elfogadható, az akusztikus zene ismét nem erős oldala. A basszust lehet EQzni, de mivel van benne egy vágás, jobb nem lesz, csak több.
    De komolyan: 2.000 forintért? Nevetségesen jó vétel. És van benne közép meg magas tartomány is. Tényleg elképesztő.

    Cave canem!

  • MATEO6600

    őstag

    válasz szakibá... #22772 üzenetére

    Nah röviden: ez a fülhallgató (narancssárga) egy szánalmas szar :)
    4 különböző emberrel próbáltattam ki, 4 különböző eszközön, és mindenki ezen a véleményen volt, egyszerűen a teljes mély tartomány hiányzik belőle.
    Ma elvittem ahol vettem, kaptam a helyére egy újat, és ez is ugyanolyan szar.
    1000 ft-ért különb fülesek vannak, ezért az árért azért elvárná az ember, hogy ne ilyet kapjon!

Új hozzászólás Aktív témák