Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • need

    addikt

    válasz Shufny #17046 üzenetére

    én hosszú évekig lehet így mondani
    "Szóval nem mindenkinek elsődleges szempont a "bass impact" volt a szempont és addig meddig tekertem csavartam állítgattam sok esetben a lejátszót amíg úgy nem szolt..
    Most kb másfél hónap távlatából és egy másik fülessel jöttem rá..hogy nagyon sok dolog van a részletekben és a középben és a magasban..én ezekre nem fektettem akkora hangsúlyt mert minek..gondoltam..nem jól..

    D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

  • zack

    nagyúr

    válasz Shufny #17046 üzenetére

    Nem vagyok biztos benne, hogy a gyártónak jobban megéri a 3-4-5 részből álló armatúrát betenni, de lehet neked van igazad és jobban megéri neki. Nem tudom. Csak akkor nem értem miért jóval drágábbak a 2,3 ill. e fölötti armatúrások, ha nem a "divatból" húznak hasznot. Azt hiszem van már 5 vagy 6 driveres IEM is, 100k felett. Ha annyira olcsó az előállítás, miért adják ennyiért? Mert újdonság és nagyot szakítanak rajta? Lehet. De a példádat kivéve, szinte az összes normálisabb BA füles jóval drágább mint a dinamikusak. a 3 ill. több driveres verziókról nem is beszélve. Praktikusabb? Ezzel is vitatkoznék... ;]
    Miért lenne praktikusabb, amikor 3x nagyobb helyet foglal mint egy dinamikus? Pont hogy bonyolultabb (szerintem), mivel a ház kialakítása, forrasztások, több kábelezés, időigényesebbek mint a "primitív" dinamikusnál.

    Egyelőre legalább annyira kiegyenlítettnek hallom az IE8-at, mint az Xcape-et. Az hogy mély orientált, az meg opcionális. Szétszakíthatja a dobhártyádat, de ha letekered akkor kb. Xcape szint. Bici mintha írta volna hogy kevésbé részletes. Én ezt se hallom. Pedig egész éjjel teszteltem. Annyi fülpárnát próbáltam ki, hogy a végém már zsibbadtak az ujjaim. :DDD Nincs bejáratva, van benne eddig max. 10-12 óra, ami persze édeskevés.
    De első pillanattól kezdve részletesebbnek, vagy legalább annyira részletesnek hallom mint az Xcape-et. Jóval dinamikusabb minden tartományban, a mély pedig nem telepszik rá, nem vágja meg sehol a freki tartományokat. Az hogy feljebb van tekerve a csavar, egy dolog, de alapban van annyira kiegyenlített mint az Xcape. Tény hogy a hybrid sokat javított, mert nem lett több mély, csak ahová lekúszott az hangsúlyosabb volt, és bizony balanced füles ide vagy oda, azért sokszor kell a 10hz környéke, mi több bizonyos zenék egyenesen kikövetelik.
    Ezzel nem azt mondom, hogy megváltozott az izlésem, mert nincs feltekerve csutkára a csavar, csak annyit, hogy jelenleg minden paraméterében jobbnak tartom mint az Xcape V1-et. A hangerő és a torzítás fontos tényező. Pl. ma 150-nél is úgy hallgattam a zenét, hogy szinte jobban szigetelt mint eddig bármi ami a fülembe volt. Oké, erre mondhatod hogy ez extrém felhasználás. De ott van a metró, busz, villamos, és a nagy forgalom. Ide is kell bizonyos hangerő hogy élvezd a zenét és elszigetelje a külső zajokat a zenétől. Jóval kevesebb "erő" kell a meghajtásához is, mert kb. 70% lehet az i4 hangereje, míg az Xcape-nek ehhez 95% kellett legalább.

    Ami viszont nagyon érdekes jelenség...Gépre dugva, az X-Fi-vel nem tetszik a hangja. i4-el sokkal szebben szól, pedig Xcape-nél ez pont fordítva jelentkezett. Gondnak nem gond, mert i4-el fogm hallgatni az esetek 98%-ban, csak érdekes a jelenség. :U Lehet a 16 Ohm vs. 32 Ohm miatt. Passz.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák