Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhorvat

    senior tag

    válasz zack #11319 üzenetére

    Szerintem pedig azzal kell tesztelni amit használ is az ember és kifejezetten örvendetes, ha olyannal hasonlítja össze, amit sok ember megvesz az ára miatt. Gondolj bele, milyen értelmetlen lenne Senn IE8-cal vagy UE Superfi fülesekkel összehasonlítani a lejátszókat, hiszen itthon elég szűk réteg költ ilyen szintű fülhallgatókra, de ilyen árban még külföldön is csak az vesz fülest, aki megteheti és van is rá igénye.
    Van feljebb is, lejjebb is, ha egy olcsóbb fülessel is kihallani a lejátszók közti hangminőség különbségét, akkor drágábbakkal ez csak még feltűnőbb lenne. :U

    Szerk.: de ezeket tegyük már OFF-ba

    [ Szerkesztve ]

  • őstag

    válasz zack #11319 üzenetére

    Én is félek egy kicsit a PL50, iPhone párosítástól, de lehet, hogy kellemes meglepetés lesz. Egy dolog miatt választottam, amit a beígért tesztben ki is fogok fejteni.
    Fülesvásárlásnál meg kéne találni az egyensúlyt, amit minőségben még érdemes odatenni a meghajtóhoz. Tehát előbb azzal legyünk tisztába milyen képességei vannak a lejátszónknak. A jobb fülesek képesek visszaadni a lejátszó zaját is, amit az elektronika generál egy kellemetlen folyamatos sistergés, és felnagyítani a frekvenciamenet tüskéit, kiemeléseit. Ezért fontos, hogy a 30-50 ezer Ft-os füleseket, csak az arra érdemes lejátszókhoz válasszunk.

    Ez talán nem off, mert szorosan tartozik a fülesválasztáshoz. Idáig azt hittem, hogy az Apple féle zenelejátszókba ugyan azt a konvertert építik. Hát nem. Utána néztem annak amit írtál, és az 5. generációs iPod-okban már tényleg egy 24bit-es DAC dolgozik, és ez nem semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák