Új hozzászólás Aktív témák

  • PR0JECTNR56

    addikt

    Ma egy kis módosítást végeztem az SE-215-ön. Eredetileg a Sony Hybrid harangokkal szerettem volna kipróbálni, de a harangok nagyobb átmérőjű vetőcsőre vannak tervezve, így a Shure csövén megmaradt ugyan, de kisebb húzóerőre is könnyedén lejött az első próbák után. A probléma orvoslására egy apró méretre vágott zsugorcsődarabot illesztettem a vetőcső felső 1/3-ára (nem kell megégetni csak egyszerűen ráhúzni a műanyagra) és így a Hybrid harangok minden gond nélkül tökéletesen, megfelelő szorítóerővel illeszkednek a fülesre.
    A hangjának is jótt tett a változás, a foamokhoz képest (gyári és az általam méretrevágott) szemben is helytállt, a hangképe "világosabb" lett és a mélytartomány sem olyan sötét, mint korábban bizonyos zenei részleteknél, továbbá a hangkép egésze is kellemesebbé vált. A kényelmi faktoráról nincs mit mesélni, aki használ Hybrid-et az tudja, hogy az egyik legjobb harang.
    A módosítást követően így fest a füles, a kép minőségért előre is elnézést, kissé sietősen készült.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák