Új hozzászólás Aktív témák

  • Chub

    tag

    válasz bwoay #1143 üzenetére

    És azért ne feledkezzünk meg arról sem, hogy az EQ elsődlegesen nem az átvitel minél tökéletesebb simítására lett kitalálva, hanem az egyes zenei műfajoknál inkább kihangsúlyozandó tartományok kiemelésére. Én mondjuk ilyen tekintetben sokat nem izzítottam rajta, mert ritkán hallgatok nagyon más műfajt. De ugye a lehetőség megvan, ami fontos! :)

    Másrészt pedig nekem alap igény volt egy min 5 sávos EQ. Mégpedig azért mert a hangerősségtől függően vagyunk érzékenyek a különböző frekvenciatartományokra. Márpedig így ha épp halkan akarom hallgatni a zenét, más beállítások fognak tetszeni, mint ha vmivel hangosabban, mert épp tombolni akarok a metrón... :D A sony discmanemben ezt nem bírtam elviselni. Volt Bass 1, Bass 2 és pá. Még szerencse volt, hogy az elnevezés nyilván csak reklámfogásnak lett kitalálva, mert érezhetően emelte a magas tartományt is. Csakhogy ha nagyon szigorúan vesszük, így 3 féle 'EQ állás' volt összesen, ami még ha feltételezzük hogy épp jó is a zenéhez amit hallgatok, az letagadhatatlan, hogy csak 3 hangerőálláshoz lesz ideális. Az alapot mindjárt ki is húzhattam belőle, mert ahhoz hogy az feküdjön, valszeg tartós halláskárosodást kellett volna okoznom magamnak. Tehát 2 féle hangerő marad. Szerencsétlen módon pedig általában pont a 2 között félúton hallgattam volna szívesen. Tehát az EQ a hordozható zeneforrásoknál sztem szinte elengedhetetlen.

    [Szerkesztve]

    iAudio U2, Shure E2c

Új hozzászólás Aktív témák