Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hyacinto

    tag

    Kedves Szakértők!

    Előre is elnézést kérek, ha oltári nagy baromságot kérdezek, de csak néhány napja kezdtem el érdeklődni a téma iránt teljesen laikusként. Kicsit úgy is érzem magam, mintha sáros lábbal berontanék egy szentélybe az éjszaka közepén, és megzavarnám az ott folyó spirituális elmélyülést.

    Tehát, adott egy PC integrált hangkártyával, win7-es op. rendszerrel és egy Superlux 681 EVO fejhallgató. Mit kellene tennem/vennem a PC és a füles közé, hogy kihozzam maximumot az utóbbiból? Nézegettem olcsóbb hangkártyákat ( Xonar DGX, használt Audiotrak MAYA44 MK2), de némi utána olvasás után felmerült bennem a kétely, hogy a gépben, főként a tápegységben keletkező zajok a fülesben is hallhatóak lesznek.

    Gondoltam sebaj, majd valami külső hangkártya megoldja a problémát. Már nézegettem a Musiland 01-et, FiiO E10-et, Xmos PCM5102-őt. De már abban sem vagyok biztos, hogy ezek kellenek, illetve csak ezek.

    Akkor jöhetnek a butuska kérdések( kérlek legyetek türelmesek, mint apa a hülye gyerekével) : a gép integrált hangkártyáján kéne lenni DAC-nak ugye? (Sőt,ha jól értem, a hangkártya, elviekben, mindenféle plusz fícsört lehámozva önmagában is egy DAC?) Tehát akkor nekem már csak egy erősítő kell? Itt milyen minőségre számíthatok? Milyen csatlakozások jöhetnek szóba? Egy GIGABYTE GA-880GM-D2H rev 1.-es alapról van szó.

    Vagy ugye, ott van az a lehetőség, hogy egy USB-s megoldás (már le sem merem írni, hogy hangkártya, mert mi van ha DAC? :)) ) után kössem a fejhallgatót. De még mindig nem tudom, hogy kell ide az erősítő? :B Azért az bőven durva, hogy évekkel a jézusi kor után sem tudom pontosan mit is csinál egy erősítő. Erősít, persze, de ha jól tévedek akkor esetünkben a kapott analóg jelet erősíti fel úgy, hogy a teszem azt (hülye példa) a repülőgép motorja ne nyomja el a tücsökciripelést egy adott zeneműben és az torzítás nélkül szólaljon meg a fülesben :F ? De miért kell erősíteni? Megvan az analóg jel és hajrá! Vagy nem?

    Tényleg kéne egy első HSZ, ahol az ilyen lelkes, ámde felettébb laikus érdeklődök is megértenék, hogy mi micsoda, mert a google sem tudott úgy válaszolni, hogy meg is értsem, bár nem tartom magamat egy Forrest Gumpnak :P

    A fejhallgatót 13 ezer jó magyar pénzért vettem múlt héten, szóval nem igazán akarok rá többet szánni, bár már kezdem belátni, hogy esélytelen így a dolog :) . Már magam sem tudom, hogy mi kell, de nem vagyok audiofil, teljesen átlagos célokra használnám a fülest (és csak a fülest, vagyis semmi hangfal, hangszóró), de tényleg szeretném ha előjönne a tudása. Szóval olyasféle megoldás érdekelne ami kínai :DDD , occó ész kici. Vagy magyar gyártású is érdekel, gondolok itt bkercso által alkotott eszközökre és azok árára.

    Segítségetek előre és a szövegem végén a türelmetek is megköszönöm! (És elnézést a sáros lábakért.) ;)

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz Bodz #26949 üzenetére

    =>.DLL és Bodz: így már kezd tisztulni kép bennem :) , köszönöm a segítséget!

    Az összeg? Fogós, ravasz kérdés. 20K és 30K között, de közelebb a húszhoz (a skót vér felbuzdul), de tizen párezres ajánlaton sem fogok megsértődni :DDD . Mint azt már írtam vagyon fentébb, egy 32 Ohm-s fülest kéne meghajtani. Olyan megoldást keresek ami egybe' DAC és AMP, valamint ha egy mód van rá akkor USB-s legyen az input és táp forrás is. Vagy ami a legjobb :P. Nem értek én a lovakhoz :D. Az USB-s táp csak amiatt lenne fontos, mert (prózai indok) kifogytam a dugvilla helyből... Illetve nem kifogytam, csak egyszerűen nem tudom a hülye trafós dugvillákat úgy összeforgatni, hogy több elférjen az elosztóban :(

    Nekem már az is elég, ha az átlagos vélemény szerint szépen szól és jó az ár/érték aránya, nincs vele sok gond. Az a nagy baj, hogy tényleg véleményekre,tesztekre és mások személyes benyomásaira vagyok kénytelen hagyatkozni, mivel itt ezen a vidéken saját tapasztalásra nem sok esély van :( . Ahogy írták már mások is, ha nem tetszik amit vettem, legfeljebb eladom de legalább már lesz referencia, hogy mitől legyen jobb/másabb.

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    Nah, akkor kérem szépen a fórum és az internet (na nem az egészet bitről bitre :) ) átnyálazása után ezeket találtam, mint olyan készülékek amit ajánlottátok, vagy nyilatkoztatok róla pozitívan most vagy régebben:

    10k alatt: Behringer UCA 200/202/220
    20k alatt: Xmos PCM5102, Musiland Monitor 01 US, StyleAudio CARAT-UD1 (akciósan 19 900 HUF)
    30k alatt: Musiland Monitor 02 US, ESI DR DAC Nano

    Pro/kontra, egyéb versenyzők? :) Azt már látom, hogy öszvér nincs, tehát általában hiába jó a DAC rész, később mindenképp szükség lehet erősítőre, vagy moddingra (a forrasztónak azt a végét kell fogni amelyik nem süt, ugye? :DDD ) , illetve külső táp, vagy megfelelő USB kábel elengedhetetlen.

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz bkercso #27083 üzenetére

    Hölgyeim és Uraim!

    Bkercso megtisztelő szavain felbuzdulva összeütöttem ezt: fórum összefoglaló . Nézzétek jól át, és ha érdemesnek, alkalmasnak találjátok akkor további felhasználásra a rendelkezésetekre bocsájtom :) .

    Szerk.: Természetesen minden kritikát szívesen fogadok!

    [ Szerkesztve ]

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz matyi94 #27097 üzenetére

    Köszönöm, igyekeztem! Igazából (bár ez látszik is rajta) úgy írtam, hogy "ej de jó lett volna ezt így olvasni, amikor először idetévedtem" :) .

    Ha valaki majdnem szó szerint ráismer a saját hozzászólására/hozzászólásaira az nem a véletlen műve!

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz matyi94 #27104 üzenetére

    Bodz: De a többi része jó? :)

    Akkor mit lehet ajánlani tíz és húsz alatt esetleg itthonról számlával? Mármint láttam, hogy beszélgettek róluk ( de nem vagytok elragadtatva), a tulajok sem számoltak be nagyon nagy gebaszról és gondoltam jó alternatíva lehet azoknak, akik itthonról, számlára szeretnének vásárolni relatív olcsón, mert berzenkednek a külföldről rendelt cuccoktól valami oknál fogva. Ugyan ez igaz a harminc alatti résznél az E10-re is. (Ahogy olvastam ez a te személyes kedvenced a DAC/AMP témakörből, matyi94 ;) :DD . Engem mondjuk sikerült lebeszélned róla...)

    Maximum oda lehetne írni, hogy ezért árért, ezt kapod itthon, ne érjen váratlanul,kezeld fenntartásokkal. Illetve egy két mondat erejéig lehetne mondani is róluk valamit pro és kontra, akkor azért nem ébresztenének kényszerképzeteket az idetévedőkben.

    Meg lehetne még ajánlani több ársávban is, illetve DAC-ot és AMP-ot külön szintén ársávozva.

    Vagy bármi, mert én tényleg nem értek hozzá :N . :R

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

Új hozzászólás Aktív témák