Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JLaca

    csendes tag

    Üdv mindenkinek,
    Egy problémával kapcsolatban keresek megoldást:
    Denon DA-300, win10-es gép, csak a Jriver lejátszó (ASIO-val) küld ki hangot a DAC-on keresztül. Nem hiszem hogy az "exclusive" mód a hibás, mert egyrészt kikapcsoltam, másrészt kikapcsolt Jriver esetén sem megy semmi (youtube, winamp, POT player stb.). Ha kimeneti eszköznek másikat, mondjuk a monitorban lévő hangszórókat választom ki akkor minden rendben. Persze én a DAC-on keresztül szeretnék mindent hallgatni, arra van erősítő és hangfal kötve.
    Nem tudom pontosan, hogy milyen ilyenkor a jelút, a driver-ek hogyan működnek együtt vagy tiltják le egymást, vagy a win10 hogy avatkozik be a folyamatba.
    Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata vagy megoldása?
    Előre is köszönöm a segítséget.

  • JLaca

    csendes tag

    válasz s4tch #57519 üzenetére

    Természetesen az USB High Definition eszköz (emlékezetből mondom, mert a másodlagos rendszeremről van szó, de eltéveszthetetlen hogy melyik a lejátszó eszközök közül a DAC).Mellette vannak az Nvidia meg Realtec eszközök, az alaplapi hangkártyához meg ilyenek.
    Ha mást választok ki az működik rendesen, mint pl. a monitor hangfalak, ilyen probléma csak a Denon kijelölése esetén áll fenn. Próbáltam drivert frissíteni, de a gyártó honlapján csak egy van, a win is azt mondja hogy minden jó úgy ahogy van. Csak mégse.
    Az illesztőprogram részleteinél ott van azt hiszem a gyártónál hogy Denon.
    Szóval nem ismeretlen eszköz a gép számára.
    Próbáltam az egyes lejátszókban állítgatni hogy Direct Sound, vagy WASAPI, meg amit találtam, de vagy el se indul a lejátszás vagy hang nélkül meg. Még a Jriver se szól egyéb módban, csak az ASIO-val.
    Szóval nem értem.

    [ Szerkesztve ]

  • JLaca

    csendes tag

    válasz fericske #57521 üzenetére

    Igen, win7 alatt nem volt semmi gondom nekem se.
    De adtál egy ötletet, bár kedvelem a Jriver-t lehet hogy ha eltüntetem megoldódik a probléma, marad a Foobar vagy egyéb. Alig várom hogy hétfőn kipróbáljam, majd referálok, ha segít.
    A meghajtó újratelepítését is kipróbálom, eddig csak a frissítésével próbálkoztam, meg tetszőleges kombóban engedélyeztem, letiltottam, eltávolítottam minden mást, hátha ütközik.
    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák