Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bag

    tag

    Sziasztok!

    DAC témában kérném a véleményeteket. PC-ről hallgatok zenét egy Xonar DX hangkártyáról, jack>RCA kábellel van összekötve egy Yamaha AX-700-as integrált erősítő, a hangsugárzók Pioneer S-910-es nagy méretű polcsugárzók. Szeretnék egy minőségibb DAC-ot kipróbálni. Amiket eddig néztem és az anyagi keretbe beleférnének, audio-gd nfb-11, Gustard X-12, ezekről jó véleményeket olvastam de nem tudom hogy mennyire lenne nagy előrelépés a mostanihoz képest. A hangkártyán van optikai kimenet amit mindkét kiszemelt fogadni tudna. Szerintetek érdemes erre költeni vagy már irányba nézelődjek?

    ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

  • bag

    tag

    Sziasztok! Segítségetekre illetve ajánlásotokra lenne szükségem. Fejhallgatóm egy 32Ω-os Meze 99 Noir. Telefonról (Samsung S10+), illetve PC-ről egy Asus Xonar DX-en keresztül szoktam hallgatni. Egyikkel sincs baj szerintem a hangjával, inkább csak kíváncsi lennék hogy egy dedikált erősítővel mit tudna. :)

    A fejhallgató mellett egy sztereó rendszert is a PC forrásról hallgatok (PC adatok az aláírásomban), USB>Topping D10 USB/SPDIF>Coax>MomentDAC II>HK680>Pioneer S-910. A cél az lenne hogy a fejhallgatót és a sztereót felváltva tudjam hallgatni, ugyanarról a DAC-ról és az ne a Xonar DX legyen.

    A keret max. 200k HUF. Zenében mindenevő vagyok, főként elektronikus zenéket hallgatok, jazz-t semmiképp de a komolyzenét, akusztikus zenéket kezdem megkedvelni.

    2 lehetőséget látok:
    1. DAC+AMP kombó, a lényeg hogy a Moment-nél ne legyen gyengébb a DAC rész, az erősítő pedig legyen jobb mint a DX volt és legyen USB bemenete. Így a Topping D10 USB/SPDIF+MomentDAC II leváltásra kerülne. Lehetséges jelöltek Topping DX3, DX7 pro, ötleteket, tapasztalatokat ezekkel kapcsolatban szívesen várok.

    2. Másik lehetőség ha nem hülyeség és a hangminőséget nagyon nem rontja akkor meghagynám a Topping D10 USB/SPDIF>MomentDAC II-t és splitterrel menne kábel a két erősítőbe. A kérdés hogy ez így működhet-e, mik a hátrányok, mire kellene figyelni, bekapcsolva lehet-e mindkettő egyszerre pl? Ha mehetne így akkor kérlek ajánljatok jó fejhallgató erősítőt! Pl. Kiszemelt Bkercso Headflow prototípusa ami az aprón hirdetve van, persze ha van újabb/jobb bármi jöhet!

    Köszi előre is a segítséget!

    ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

Új hozzászólás Aktív témák