Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idioty

    tag

    Sziasztok, még új vagyok a témában :)
    Nagyjából végigolvastam a fórum első bejegyzéseit (eljutottam a 200. bejegyzésig)
    Sokszor volt kérdés, hogy E-Mu (0202, 0404) hangkártyákat érdemes-e venni fejhallgató erősítőnek. Hát az én véleményem is ugyanaz, mint celfnek. Nem érdemes venni. Én vettem egy E-Mu Tracker Pre hangkártyát úgy másfél éve. Élő zenélés közben használom, és gyakran szükségem volt, hogy fülhallgatóval hallgassam mit játszok, mert elég gyenge volt a színpadi monitorozás. Egy Sony mp3 lejátszóhoz kapott fülhallgatót használok. nem a legjobb, de annyira jó, hogy valamit is halljak magamból. Szóval csutkára húztam a hangkártyán a fülhallgató hangerőt, és akkor épp hogy csak alig hallottam magam. Hát ráfogtam a szar fülhallgatóra. Majdnem egy hónappal ezelőtt jött egy jó vétel. Vettem egy ilyen hangkártyát: PreSonus Firebox itt egy teszt róla: teszt. Ez újonnan 100 ezer forint. Én fele annyiért vettem...
    A lényeg, hogy még nem sikerült tesztelnem rendesen, viszont az első koncerten ugyanazt a fülhallgatót használva óriási a különbség. Muszáj volt negyed hangerőre venni, hogy halljam a többieket. Szóval tényleg a fülhallgató erősítője gyenge az emu termékeknek (ez is creative).
    Zene hallgatására javaslom a külső hangkártya használatát. Rengeteg különbség van az alaplapi/általános pci-os hangkártyák közt. Persze kaphatóak minőségi pci kártyák is, de az nem a 10-100 ezer forintos áron kapható (egy darab protools hangkártya pár éve 5 milla fölött volt).
    Ha valakinek van normális erősítője, hangfala, és nem kell fülhallgató, akkor ajánlom ezt: AudiFire. Bár ennek van fülhallgató erősítője, de ennek nem tudom milyen.
    Normális, és jó minőségű hangkártya (DAC) az 50 ezer felett kezdődik új áron.
    És még egy dolog: zene hallgatásra, de főleg felvételre FireWire hangkártya való. USB-s hangkártyákat el lehet felejteni.

    vót de egyelőre nincs

  • idioty

    tag

    És hogy akkor a témához is hozzászóljak:
    Szeretnék az előbb említett sony fülhallgató helyett venni egy másik fülhallgatót, vagyis olyat, amit a fülbe lehet bedugni. Olyan 10 ezer forint környékén. Mit tudtok ajánlani?
    És még szeretnék egy fejhallgató erősítőt is. Olyat, aminek van legalább 4 bemenete (vagyis 2 sztereó) bár jobb lenne, ha a 4 bementet hangerejét külön lehetne állítani. Vagy inkább használjak egy egyszerű fejhallgató erősítőt, és vegyek egy kisebb keverőt?

    vót de egyelőre nincs

  • idioty

    tag

    Ja igen és az Emu, Edirol (roland), Behringer, M-Audio dolgokat az alsó kategóriába sorolnám. Persze van ettől alsóbb kategória is. Középkategóriának tartom a Focusirte Echo Audiofire dolgokat, és a Motu, TC, Apogee, Mackie termékeket felső kategóriába sorolnám. Természetesen mindegyiknek van olcsóbb, jobb-rosszabb minőségű cuccai. Általánosságban így gondolom. Ami még nagyon jó márka, az a yamaha termékek, bár én túl drágának tartom őket. És persze a legfelsőbb kategória a digidesign termékei.
    Érdemes lehet megnézni a miditech audió dolgait, mert a midi világában nem gyárt szar dolgokat. Érdekes, hogy az edirol árai hol vannak. Annyi pénzért sokkal jobb eszközöket is lehet venni. De persze ezek csak saját véleményeim.

    vót de egyelőre nincs

Új hozzászólás Aktív témák