Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valek

    csendes tag

    Szervusztok!
    Van egy számítógépről – laptopról – működtett

    – Focusrite Scarlett 2i4, második generációs hangkártyám,
    –  egy pár RCF Ayra Five stúdiómonitorom
    – egy AKG K702 fejhallgatóm.

    Ez utóbbihoz keresek asztali fejhallgató erősítőt, jobb eredményt remélve, mint amit a Focusrite hangkártya fejhallgató kimenete szolgáltat. Az sem baj, ha két fajhallgatót is rá tudok kötni, bár ez talán barbárság, de nem is központi a kérdés. 50000 forint alatti összegben gondolkodom. Jobbára komolyzenét, jazzt, hangszeres zenét hallgatnék véle. Van esetleg megosztható tapasztalatotok a témában? Tudom, hogy nekem is meg kell majd hallgatnom a kiválasztottakat, de első körben a Ti vájt fületekre hagyatkoznék.

    Az AKG ehhez a fülsehez a saját oldalán indoklás nélkül a saját HP4E erősítőjét ajánlotta.

    Nem vagy tájékozott ügye a dologban, nem tudom milyen technikai adatoknak kell, milyen összefüggésben lenni a fejhallgató erősítő és a fejhallgató közt.
    Egy másik füleséről az AKG-nek, a K701-esről olvastam sok helyen, hogy nagyon nem mindegy mire kötjük, mert nem hajtja meg bármi. Nem tudom, hogy ez így működik-e a K702-nél is.
    Nem vagyok nagy audiofil, de ha már van ez a fejhallgatóm, akkor szeretném belőle kihozni, amit lehet.
    Örömmel olvasom segítő ötleteiteket.

    A Sense V1 nevét olvastam többször ezen a fórumon. Jól muzsikál most is a dolog? Ezt ebay-en érdemes? Bizonyára vannak más hasonlóan hatékony darabok, vagy változott is valamit azóta a piac, mióta megjelent a K702.
    Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

  • valek

    csendes tag

    válasz Bodz #65453 üzenetére

    Köszöm szépen a válaszokat!

    Bodz! Őőő. Mit értesz a „technikásabb” kifejezés alatt? Zeneibbé tenni? Ez nem függ személytől egy csöppet? Kinek mi a zenei?

    szakibá…! Az kemény pillanat lehet, amikor ez a PC digitális hangtovábbítás kiderül a frissen vásárolt vasat élvezni akaró számára. Máskülönben Te szavakba tudnád öntni, hogy milyen hangot varázsol a fejhallgatóidba a HEAD erősítőd? Vagy miben lehetne jobb? Bár, egy fejhallgatón szerzett tapasztalat mennyire vihető át egy másik fejhallgatóra…?

    Máskülönben valóban olyan nagy minőségi ugrások vannak, ha pl 50 e-ről 100 ezerre növelném az erre szánt keretemet? Vagy csak szőrszálhasogatás zajlik már ezen szint felett? Bár bizonyára a kapcsolt szolgáltatások száma is növekszik.

    Érzem ezen témában – is – sok a hiányosságom.

  • valek

    csendes tag

    válasz valek #65474 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítségeteket, végül egy „Arcam rHead” fejhallgató erősítőnél kötöttem ki. Barátkozunk. :)

Új hozzászólás Aktív témák