Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethbalazs

    tag

    Sziasztok!

    A milyen hangkártyát vegyek fórumból irányítottak még decemberben, és most vált aktuálissá újra egy olyan eszköz vétele, ami a nem túl tiszta hangzású laptop hangkártyát kiváltaná :)
    Gyakorltalilag van egy picike szeretni való kis mindenes laptopom (ThinkPad X220), ami nekem egyenlőre mindenre megfelel, pontosabban majdnem mindenre, kivétel zenehallgatásra, mert valami kritikán aluli integrált hangkeltő van benne.

    Adott itthon egy egész jópofa 13-14 éves 20 kg-os Denon házimozi erősítő:
    [Denon AVC-A11SR]
    Wharfedale Diamond 8.4 hangfalszettel.

    A DAC konverter szerintem egész jó benne, és a sztereó rész is nagyon tetszik nekem, de hozzáértőbbeknek is akik hallották, főleg ha minden vacakot kikapcsol Pure Audio módban.

    Tudom a hangfalszett nem a legideálisabb zenéhez, erős, telt mélye van, szép közepe, szép de kicsit gyenge és kevés magasa, de egyáltalán nem fárasztó, nagyon kellemesen hallgatható órákon át.

    Nekem igazából jeltovábbításra kellene, (dolgozzon az erősítő konvertere) egy olcsóbb de minőségibb megoldás. Mármint én csak a digitális részt használnám, így nem szeretnék feleslegesen fizetni az analóg részért :)

    Először USB-s X-fi, vagy Xonar hangkártyákat nézegettem, de azt tanácsolták nézzek be ide és érdeklődjek, hogy milyen USB-SPDIF átalakítót javasoltok, olcsóbban megúszhatom és cserébe még jobb hangzást is kapok :)

    Szóval a kérdésem az lenne, mit tudnátok nekem ajánlani, annak tükrében, hogy Pl. egy X-Fi Surround cirka 15.000 Ft. Van különbség az említett kártya és egy direkt USB-SPDIF között? Megéri valamelyik a felárat?

    Elnézést a rengeteg írásért, csak próbáltam rendesen leírni a problémámat, kérdésemet. Előre is köszönöm a szíves segítségeteket.:)

  • nemethbalazs

    tag

    válasz schawo #46655 üzenetére

    Okés, köszönöm a választ. Egyébként mindegy lehet melyiket veszem? Dobozos kellene :) Jobb hangjuk van mint egy USB-s X-finek vagy Xonarnak SPDIF-en? Mert gyakorlatilag drágábbra jövök ki. Természetesen nem kötözködöm, csupán érdeklődök ,ugyanis a digitális jeleknél nem vagyok teljesen tisztában, hogy mitől függ a minőség, hisz 0-ák és 1-ek tömkelege az adatfolyamban :)

Új hozzászólás Aktív témák