Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    válasz borix #73640 üzenetére

    De. Ez pontosan így van. Sok tesztet azért nem szabad készpénznek venni, mert az esetek nagy részében nem megfelelő forrásról hajtották. Ebből a szempontból is érdekesek Z és metal571 review-i.
    Az egyik kb. videónként máson, de legalább néha az adott fejes igényeinek, karakterének megfelelő forrásról tolja alá a zenét (bár megkockáztatom, hogy előtte azért már jól felkészül, szóval nem csak azon hallgatja meg, amit éppen a videóban látunk), a másik meg mindig ugyanazon a nem túl high-end (Schiit Modi3 + Magni3 páros) hallgat meg mindent és az alapján véleményezi. Egy biztos: metal571 legalább fejesenként tud különbséget tenni, viszont simán lehet egy zseniális fejes azon a láncon csapnivaló. A másik, ami kivetnivalót találok metal571-nél, hogy mindenáron EQ-zni akarja a dolgot, hogy "tökéletesítse", de az sem úgy működik.
    Ugyanez a helyzet az írásos elemzésekkel. Mindenki azon tesztel, amije éppen van. És ritkán van olyan elemzés, ahol több láncon hallgatják össze a fejest rendesen.

    Én ezt a torzítás mizériát nem annyira szeretném firtatni. Ha most leültetnék 10 tapasztalt embert egy R2R-11 + HD58x társaságába, akkor meg nem mondaná egyik sem, hogy annak bármi gondja volna. Sőt. Sokan átszellemülve távoznának. És mondom ezt úgy, hogy nem egyszer futottunk már neki összevetni a tudását és sok más lánc hollott el a harcban. Kis túlzással egész otthoni zenehallgatás az átverésről, megvezetésről szól, mert egyik esetben sem fogod visszakapni azt amit egy koncert nyújt és egyik esetben sem fogod onnan hallgatni a zenét, ahonnan felvették (mikrofon elhelyezésekre gondolok). Innentől kezdve azon rugózni, hogy mi mennyire adja vissza a valóságot szerintem felesleges.

    Elég fejest és láncot próbáltam ki, hogy tudjam akkor jó a dolog, ha hagyja magát hallgattatni. Amint ezekkel van az ember elfoglalva, akkor ott valami gond van. Viszont olyanról még nem hallottam, hogy valaki azért dobta volna a "torzítós" R2R-11-ét, mert zavarta a hangja. :U Inkább olvastak valamit valahol és beette valamilyen ellenérzés a fejükbe magát.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák