Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p76

    senior tag

    válasz korpicschess #72366 üzenetére

    Angol raktárból nincs áfa+vám. (vagy már van? sosem tudom hogy áll éppen a brexit)

    Sajnos én nem tudom milyen az a Loxjie D10, a mérési eredménye mindenesetre nagyon jó lett (ami gyakorlatilag nem sokat számít :) ).
    Bodz dicsérte a Loxjie D20-at, én meg szeretem a P20-at :)

    [ Szerkesztve ]

  • v-man

    őstag

    válasz korpicschess #72366 üzenetére

    Angliai raktár, úgyhogy elvileg nem lenne plusz költség, de igazad van, nem ugrok csak úgy bele :)

    Szóval a részletek: korábban házimozi erősítő volt, ami minden szükséges bemenettel el volt ugye látva, ellenben a hangja zenén (főleg így utólag hasonlítva), nem volt kielégítő. Egy olcsó, régi Pioneer A-109 váltotta átmenetileg, a hangfalpár maradt, Taga Harmony 506F, a forrás pedig Spotify, de előbb-utóbb váltok Tidalra, ha majd az erősítő és a hangfal is jobbra lesz cserélve, de ez még a következő éves terv része.

    Vettem egy olcsó kínai DAC-ot már az optikai csatlakozás érdekében, mivel így Xboxról is szólhat a Spotify, viszont ez nem adja meg azt a hangminőséget, mint amikor a PC-ről hallgatom ugyanazokat a számokat, szintén Spotifyról, sima RCA-3.5 jack kábellel összekötve alaplapi hangkártya, msi Realtek HD.
    Érdekes egyébként, mert nem minden számnál zavaró, de bizonyos számoknál nagyon feltűnő, pl Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2U egy olyan dal aminél azonnal hallható a különbség. Gondolom a magasabb hangtartományok, amikkel nem bír a kis kínai kütyü, pl. egy rock album általában teljesen hallgatható.

    Ez a kínai DAC tehát csak halk háttérzenére alkalmas, ezt szeretném olyanra cserélni, amivel a sima PC-s kapcsolat szintjét legalább elérhetem, a ráfordítható keret pedig a már korábban említett Fiio K3 értékesítésével várhatóan keletkező max. 25-30e HUF lenne.
    Köszi!

    Szerk: ja még annyi jutott eszembe, hogy esetleg az RCA kábel okozhatja-e a "recsegést"? Mert azt csak egy régi itthon talált minden márkajelzést mellőző, sima piros-fehér műanyag csatlakozós kábelt találtam, azzal kötöttem össze a DAC-ot és az erősítőt. A PC és az erősítő között egy ránézésre valamivel jobb kábel van, bár azt is Aliexpressről vettem régebben, szóval semmi audiofil kategóriáról nincs szó ott se, azt hiszem Ugreen márka.

    [ Szerkesztve ]

    XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

Új hozzászólás Aktív témák