Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz Exodius #71668 üzenetére

    Én nagy zeneőrült voltam, amióta az eszemet tudom, állítólag már a kiságyban is a "bájszikut" követeltem. :) [link] - Mai szemmel megnézve ezt a videót, azért komoly, hogy a Queen mennyi pucér segget bele mert tenni a klipjébe. :) A zenéjük, szellemiségük meg mindig fantasztikus volt. [link] - A Hi-Fi nekem elég későn jött, csóró diákként többnyire azon hallgattam zenét, amin tudtam. Volt egy kétkazettás Sanyo magnónk, ami még most is itt van a szobámban, többnyire kihasználatlanul, a Jamo hangfalakat erősíti évi pár alkalommal. :) Meg persze walkman és agybadugós füles, ami sokszor suliban még óra alatt is a fülemben volt. :) Leginkább a CD megjelenése volt mérföldkő a hangminőségben emlékeim szerint, annyival tisztábban, részletesebben adta vissza a felvételt és nem degradálódott a minősége minden egyes lejátszással. Walkman helyett idővel lett Sony Discman - ez a saját on-ear fejhallgatójával egy egész jó cucc volt. Kaposváron volt egy CD-BOX nevű zenebolt, ide sokat jártam zenét hallgatni, CD-t vásárolni. Nagy élmény volt a Pioneer CD lejátszójukról a Technics fejessel qrva nagy hangerővel elmerülni a zenében, mert nem torzított és csak egyre jöttek a részletek. 2007-ben ruháztam be a Jamo hangfalakra, a Porcupine Tree / Blackfield albumok hatására. Ezek is sokáig sz@rul szóltak, mert az alaplapom borzalmas DAC résszel rendelkezett. Ezt jóval később a Fiio E10 DAC/AMP vásárlása tudatosította bennem erősen. Valami nagyon gagyi Philips fejhallgatóm volt sokáig, majd egy ideig semmi. Barátnőmnek volt egy régi membrános Sennheiser HD650-e, ez indított el 2013 körül a fejhallgatózásban. (Superlux, Takstar, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    Wherever you go - go with all your heart.

Új hozzászólás Aktív témák