Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz I.T.E.M #68913 üzenetére

    de az újonnan kapott “megbecsült adatot” felhasználhatjuk, hogy közelebb kerüljünk az eredeti jelhez.
    Erre mondom, hogy amit sugallsz vagy most már ki is mondasz, annak a tájékoztatáshoz vagy tájékozottsághoz nincs sok köze. Nyquist tételét ajánlom figyelmedbe!
    És ha sajnálod azt a pár évet vagy hónapot, hogy utánanézz, akkor kérlek, szimplán hidd el, hogy úgy van, ahogy írtam. :K

    Az alap probléma ugye, hogy 20kHz-et még át akarunk vinni fázishiba nélkül, 22kHz-en viszont már nagy csillapításra (>80dB) van szükségünk. Ezt csak kompromisszumokkal tudjuk megoldani.
    A felskálázás a szűrést sokkal könnyebbé teszi, cserébe rosszul saccol, ezáltal újabb problémákat generál.
    DE! Elméletileg egy tökélete szűréssel az info kinyerhető, illetve közelebb nem fogunk kerülni az eredeti jelhez semmilyen algoritmussal sem.

    Én a magam módján próbáltam kiragadni egy kis részletet belőle, remélhetőleg lesz olyan, akiknek ez segít egy kicsit bizonyos dolgokat jobban megérteni.
    Szerintem inkább félretájékoztat, ezért reagáltam rá. :R

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák