Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz bkercso #58885 üzenetére

    + (#58886) Tim82: Szóval ezeken, amik linkelve is voltak, csak szimplán a bemeneteteket használom kimeneteknek és a kimenetet bemenetnek és ennyi?!

    Valamint az is szóba került már a PC hangfalas Topic-ban, hogy sokszor ronthatnak a hang(jel)minőségen a különféle közbeiktatott toldalékok/adapterek/konverterek (passzívakról van szó), mint pl. akár már egy szimpla RCA->Jack átalakító is. Merthogy azt is a legjobb minél "natívabban tolni" a forrástól a célig.
    A másik pedig az az volt, hogy pl. egy 2 bemenetes, egy kimenetes adapter esetén, ha mind a két forrás be van kapcsolva (de csak az egyikről szól valami éppen), akkor is belezavar a hangminőségbe a másik bemenetre jövő "alap jel", ami akár még extrémebb dolgokat is produkálhat.

    Ezen linkelt switch-ek esetén mennyire lehet ez veszély?! Ilyenkor a "kimenetek" "alapzaja" nem zavarja egymást?!

    Amúgy nekem is Genius SP-HF1250B-jeim vannak. És egy Steinberg UR22 mkII-tőt tervezek még. A brossúra szerint a [MIC/LINE 1/2] jack bemenetekre mehet "valamilyen digitális jel is", de ez nekem homályos, hogy tudnék e rá valamilyen átalakítóval valahogy SPDIF/Coax jelet küldeni?! Vagy ezek nagyon másra vannak kitalálva és nagy elszálltam az ötlettel?! :D (Csak most vérszemet kaptam a téma kapcsán, hogy akkor miért ne kötném rá én is a TV-met és a media Box-ot is valahogy...) :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák