Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz bkercso #52876 üzenetére

    De mennyire jó? Mert ami egyesknek nagyon jó, másoknak már felejtős.

    Erre gondoltam, for the record, de hát hülye kérdésre ugye... ;] (Én kérek elnézést, természetesen nem komolyan veendő. :R )

    A fejesrendszeremet mellesleg nagyrészt ismered a tavaszi találkozóról (vagy legalábbis a lehetőséged adott volt), például azt, amelyik a kezed munkája. ;)

    Teljesen komolyra fordítva a szót, ha tartózkodsz hosszabb időt Bp.-n, szívesen kölcsönadom neked is az SMSL Q5 Pro-t.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • .DLL

    veterán

    válasz bkercso #52876 üzenetére

    Nem olcsóbbak, ~ugyanannyiba kerül új áron. Az más kérdés, hogy a fejest használtan vettem így az olcsóbb volt. Részletessége, felbontása kb. ugyanott van mind a DT880, kiegészítve az extra előnyökkel, mint a térben (a levegőben) elkülönülő hangok/hangszerek, és a valóságosabb testesség, dinamika. A Q5 Pro DAC-ja elég jó, de az egybe van építve a PWM processzorral, tehát kb. mindent az csinál digitlisan, kezdve az újraórajelezéstől, a hangszínszabályzásig, hangerőállításig. Részletességben ez is kb. ott van mint a nagy DAC-om analógon összekötve a nagy erősítőmmel (FinteArts V4) azzal a különbséggel, hogy ebben a kicsiben nem egy 300-400W körüli trafó duruzsol/fűt. :DDD A hangdobozaim nagyon érzékenyek, és ennek az erősítőnek a 2x120W zenei teljesítménye nem volt kihasználva közel sem, így mondhatni fölösleges nálam, jobbat érdemel, pl. álló hangdobozokat egy nagyobb szobában. És valószínűleg minőségi tartalék is van benne. A Q5 meg majd kiderül ha egyszer lecserélem ezeket a dobozokat, hogy azokat is kiszolgálja-e.

    (#52871) babicsbalu: Milyen összeghatárban gondolkodsz?
    (#52879) babicsbalu: Szerintem nem lenne rossz hozzá, de DAC-ból lehet érdemesebb az új kisDac_B kártyát kérni/venni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • Sz.Péter

    tag

    válasz bkercso #52876 üzenetére

    Az alapgond a fejesekkel,hogy az(nem csak emberi) hangérzékelésnél ez természetellenes.Senki sem sem hall úgy hangokat,általában,hogy csak fejes,vagy füles(most mindegy)van a fején.Nyilván az egyik oka ennek,hogy nem csak a füllünkel,hanem a teljes testünkkel is érzékeljük a hanghullámokat.Biztos vicces,de egy kutya vagy macska nem hiszem,hogy sokáig viselné.:)A másik,hogy a mély hangok fejhallgatón a valóságban nem szólalnak meg,pl egy 30hz-es hangnak cc 6méter hullámhosszúsága van,az hogy egy ilyen hang mégis megszólal,vagy kevésbé mély hang min 100hz alatt, azt az agyunk állítja elő psziho akusztikailag.De mivel ez munkával jár ez fárasztó,igy a zene is fárasztó lesz,hosszabb távon.A jó zene pedig pihentető,vagy aktivizáló,de nem fárasztó.Mindezek ellenére,én nagyon szeretem ezeket,kiváltképp este mikor nagy a csend,és nem zavarok másokat.Ez is tud sok örömet okozni,de a hangfal az más.

Új hozzászólás Aktív témák