Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz ZeUS2140 #51835 üzenetére

    Sokan nagyon egyszerűre építik meg, én is már igen régóta egy ilyet hallgatok, csak lm1875-el.
    Aztán csináltam egy "nagyobbat" lm3875-el.
    Biztos meg lehet csinálni bonyolultabbra is, de így is jó hangja van.
    Tápra meg legtöbbször azt mondják, hogy felesleges neki bármi táp. Csak sok kondi, esetleg egy ellenállás és annyi.
    Szóval ahány ember annyi vélemény van ezekről.
    Van aki a kő egyszerű vonalat követi, van aki megpróbálja teljes mértékben kiszolgálni a chipet. Kinek mi tetszik. Hifiben mint tudjuk nincs legjobb, csak preferenciák.

    Az a fő puffer kondit mutatja, hogy oda kell minden földet bekötni.
    A kiment földjét is direktbe ebbe a pontba kell bekötni. Szóval nem a kimenet és a föld között van.

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz ZeUS2140 #51835 üzenetére

    Az ábra csillagpontos földelést mutat, vagyis hogy minden földet külön vezetékkel kell ugyan abba a pontba húzni. Ezt a pontot a táppufferek közös pontjában szokás megválasztani.

    Tápregulátort/-szűrőt szerintem azért nem szokás hozzá javasolni, mert gerjedőre csinálják, ahogy írtam róla. Meg az is lehet az ok, hogy a IC adatlapja azt írja, hogy nem kell tápreguláció, mert akkora az IC tápzajelnyomása: 60dB. Na most 60dB bakfitty egy jó erősítőhöz képest. De a tényleg jó táp mindennek jót tesz - szerintem. :K

    Ear001: Talán duplaárnyékolású trafója van? :F (Néhány trafótekercselő állítólag már azt sem tudja, mi az és mire jó.) Valahogyan csak reprodukálható kell legyen.
    Vagy talán az lehet, hogy a legtöbb konstrukció NYÁK-ján 3 földpont szokott lenni: tápföld, hangszóróföld és jelföld. A visszacsatolást ezek közül a jelföldhöz kell kötni. A hangszóróföldet meg össze kell kötni a jelfölddel, nem tenni közé semmi ellenállást/ilyesmi, ahogy néhányan csinálják.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák