Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gery03

    senior tag

    válasz bajnokpityu #4893 üzenetére

    Olvasgattam ma pár órát. Wolfsonnal nincs kedvem most bíbelődni, viszont úgy látom, hogy a PCM1794-el sokkal inkább érdemes foglalkozni, mint a 1793-al. Kár mert utóbbi van itthon, előbbi meg 5e ft, plusz ki tudja posta mennyi...
    Na de most nem is ez a lényeg..
    Néztem pár kapcsolást. Differenciális áramkimenete van ennek a 1794-nek, ezt átalakítják műveleti erősítőkkel differenciális feszültséggé, majd még egy műveleti erősítővel szimpla kimenetté teszik. Igazából itt jön a kérdésem. A 4,5Vpp jelszint az most minek felel meg? Mert amennyire néztem az fülest már meghajt (megfelelő kimeneti teljesítmény mellett), de nem találtam arra leírást, hogy egy erősítőt (vagy füleserősítőt) rá lehet-e kötni, vagy annak már nagy-e a jelszint.
    Továbbá esetleg nem tudod, hogy a kimenetet aktív áram/feszültség átalakítóval, vagy inkább kimeneti trafóval jobb-e megoldani? Egy diy fórumon nagyon odáig meg vissza voltak a trafókkal, de lehet, hogy költséghatékonyság és egyszerűség miatt alkalmazták csak, mert máshol meg egyértelműen az aktív átalakítót ajánlották.

Új hozzászólás Aktív témák