Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz salytmasztor #44742 üzenetére

    q1 frankó kis all-in-one cucc, kicsi, hordozható, belül hasonló az e10k-hoz (nem a sima e10!), hangra is hasonlónak mondják.

    pro: hordozhatóság, kis méret, erős belső akku, gain kapcsoló (kisebb/nagyobb impedanciához hasznos), bass kiemelés, analóg erősítés is, illetve van line-out is jackhez
    kontra: hangerőszabályzó elhelyezése asztalihoz kicsit kényelmetlen, bass/gain kapcsoló szintén

    ez egy kiváló mobil cucc mindenféle felhasználásra. hordozható fejes erősítő, androidon tud otg-vel külső hangkártya lenni mobilon, tudsz analóg mobil kimenetet erősíteni, mobilt hangfalakra kötni, fejest erősíteni, és mindezt még vagy 30 órán keresztül a belső akkuról.

    de ez elsősorban nem asztali, bár én annak használom, meg majd laptophoz, mert hordozható külső hangkártyának tökéletes. van gyári drivere, és asio is!

    nekem full bejött, a hangja is (de nincs összehasonlítási alapom), a hordozhatósága is, és a szolgálatásai is. én 20-ért vettem black friday-on, 2 év gari, nekem annyit röhögve megért, és ki is használom.

    egy superlux 662b-t, egy sennheiser hd555-öt, egy audio-technica m50x-et, és most egy beyer dt770 pro/80-at hajtok vele. a superlux hangzásában megmutatja, hogy olcsó, a hd555 high gain-en, bass kiemeléssel szépen szól, az m50x-nél alapból sok volt a basszus, de nagyon tisztán szólt, a dt770 pro-ban meg nincs még 20 óra sem, ezért arról nem nyilatkozom, de kihajtja. bár csak 150 ohm-ig ajánlott!

    a 681 evo-t nem ismerem, de már 2 éve is majdnem vettem egyet, csak akkor is zárt kellett, és mindenki szerint jó fejes. a q1 - nekem - a sokrétű felhasználás miatt biztosan megért 20k-t, 30k-ért már lehet, hogy a sokak által ajánlott focusrite solo-t vettem volna.

    az stx meg elég drága hangkártya, annak azért már csak nem lehet annyira rossz hangja.

    [ Szerkesztve ]

  • Bodz

    nagyúr

    válasz salytmasztor #44742 üzenetére

    Akkor megtartanád az STX-et spdif forrásnak? Mert más esetben nem sok köze lesz az új dac-hoz. Értelemszerűen így a Q1 kiesett, max ugye csak erősítőnek használhatnád az STX-hez. De minek is, ha egyszer elköltenél 50k-t? Annyiből lehet jobb erősítőt venni.
    Ha viszont USB-n szúrnád a gépre a Q1-et, akkor meg valószínú, hogy semmivel se jobb, mint az STX, sőt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák