Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #3726 üzenetére

    Túl sok újat nem fogok tudni mondani róla, headfion is több teszt szerepel a S:flo2/T51-ről, és az mp4nation fórumján maderin1 írt egy masszív összefoglalót róla, ahol részletesen elemzi előnyei és hátrányait.
    A hangról tudnék szubjektíven írni maximum, de az egyetlen DAP perpillanat itthon az a Cowon 7-em, mást nem tudok felhozni ellene. Esetleg a lineoutját meg lehetne versenyeztetni a Streamer II+ ellen, de ez nem lenne fairplay. :U

    Szilaj dugdosásba kezdtem, megpróbáltam összemérni azonos körülmények között a két rendelkezésemre álló DAC-ot a szokásos 7-8 tesztszámommal egymás után hallgatva őket.

    A PCM2704 sokkal szárazabb, mint a HRT. A Streamer folyékonyabb, lendületesebb, dinamikusabb, jobban textúrázott, melegebb. Az apró részletek már kisebb hangerőn is előbújnak vele.
    A Flashbulb - We are all alone in a city című száma alatt a szám elején a háttérben lévő rétegen játszódó eső részletein egészen meglepődtem. Érezhetően szem elé, külön layerre került és az eddig monotonnak ismert esőcseppek ritmusa, koppanása most eltérést mutat.
    Az énekesek artikulációja, lélegzetvételei, nüansznyi részletek több információval jelennek meg.
    A zene jobb rétegzettséget mutat, a cselló, a vibrafon, bőgő, basszgitár teste kiterjedtebb és pezsgőbb.
    Nagyzenekarnál feltűnt, hogy nagyobb térben helyezkednek el a színpadon a zenészek.
    Az Aerosmith - Dream on nagyzenekari változatában a vonósok szinte számolhatóak, a színpad képének megfestése sokkal precízebb, egész 3D-s hatású.
    Hátrányként már említettem és most is erre jutottam, hogy a melegség nem mindennek áll jól.
    A 2704 magas tartományát továbbá kiterjedtebbnek érzem. A Beyer sarkas, harsány magasai most sokkal selymesebbek, relaxáltabbak és kevésbé élesek, mint amihez az eddigi forrásaimból hozzászoktam. Ez egyelőre furcsán érint.
    A mélyek gyorsasága javult valamicskét, így ütősebbnek, keményebbnek érződnek.
    A nagy felbontású 24/96-os felvételek lélegzetelállítóak, remasterelt Beatlest, Elvist, Nirvanát hallgatni pazar élmény, olyan mint egy másik dimenzió.

    Ezek csak kezdeti vélemények úgy 12 óra hallgatás után, de ígéretesnek tűnik az új jövevény. ;)

Új hozzászólás Aktív témák