Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bargyu

    tag

    válasz krichd1 #30654 üzenetére

    Ez a JK cucc akksiról megy, közben dedikált usb kábelről tölti magát (trickle charging), aminek külön bemenete van a dac-on, tehát teljesen független az adattól. Az adat-usb kábelem pedig dual-head,az egyik ágon megy az adat, a másikon a táp. Értelemszerűen a táp ág nincs bedugva sehova, így az adatfolyamot nem zavarja, ha a számítógép rászór némi tápot az usb kimenetre.

    Visszatérve a kábelre. A lenti képen látszik, hogy van egy noise dissipation system réteg, ami aktívan szűr a kábelhez tartozó elemes cucc, a vezeték teljes hosszában. A valóságban így néz ki:

    Nekem összességében elég logikusnak tűnik ez a kábel dolog.
    1. Első körben az számít milyen vezető a kábel, ahogy egyre jobb vezetővé válik, úgy lesz egyre jobb a hangzása. Aztán OCC vagy más eljárással, eléri kb. azt a szintet, aminél már nem érdemes jobbat csinálni (a lent bemásolt 2-4 milliós kábelek 8N-esek, nálam 7N-es van, Vodkaboy pedig, ha jól emlékszem már 4N-re azt írta, hogy megfelel, mert a szemcseméret stb. is számít, ezt ő tudja pontosan). A marketingesek a 7N-eseket nevezik monokristálynak. Pedig nem monokristály csak a 7N 7 kilences tisztaságú réz: 99,99999% és OCC eljárással készül, de Vodkaboy szerint például apró szemcsemérettel (lehet ő tud több megoldást is) el lehet érni ugyanilyen jó, ha nem jobb vezetőképességet, tehát 4N is jó lehet.

    A nálam lévő Neotech 100% Pure Silver (OFHC mondjuk a kategória) hallhatóan gyengébb, mint az ezüst és a réz OCC 7N. A torzítást és kevésbé tiszta hangzást könnyű észrevenni, szerintem ez jól hallható.

    2. A 7N-esek között nem hallok különbséget, akár réz, akár ezüst, ami szerintem szintén logikus, mert a vezetőképesség ugyanaz és elérte a hallható határt, kiváncsi lennék ezért egy 8N-esre, ha valakinek van meginvitálhatna. Valószínűnek tartom, hogy arra tényleg azt mondanám, hogy nincs különbség és marketing, hiába milliós tétel.

    3. Innen a továbblépés a zajszűrés az AQ-nál, amit a vezeték egész hosszában igyekszik biztosítani egy külön réteggel és egy csatlakoztatott aktív eszközzel. Kis mértékben, de tisztább hangzása van szerintem. Durva példa, de ha feltekerem a hangerőt, akkor már jobban hallható a tisztább hangzás. Az persze kérdés, hogy normál hangerő mellett hallható-e a különbség, lehet semmi értelme, attól függ ki mit hall belőle. Erre azt tudom mondani, hogy érzésre viszonylag hamar kijön, hogy melyik tetszik, mondjuk három kábelcsere és egyenként félóra hallgatás után és akkor a sima 7N már nem olyan élmény. Aztán mikor rájösz, hogy azért tetszik, mert tisztább, ettől részletesebb, élőbb, akkor már könnyebb felismerni és minél inkább hozzászokik a füled, visszaváltva egy korábbira az érzékelhetően gyengébb lesz.

    No,akkor itt jön a kérdés, hogy megéri-e a magasabb árat a minimálisan tisztább hangzás. Lehet az is, hogy pszeudo dolog, úgyhogy majd megismétlem később is és nyilván nem jó a tesztem, mert csak egy rendszerem van és legalább kettőn kellene meghallgatni.

    A továbblépés horribilis összeg, bár a Columbia is drága. E felett két interconnect kábele van az Audioquestnet (közöm nincs a céghez, de Kácsáék ezt (is) árulják, gondolom nem véletlenül, ezért erről beszélgettünk).

    A Niagara a legjobb, olyan 1100 euró körül van ebay-en, Kácsánál pedig azt mondták a következő nagy ugrás olyan 600 ezer forintnál van, de azt nem kérdeztem meg, hogy ez most egy pár Niagara ára vagy valami más, arra tippelek, hogy egy pár Niagarára gondolt, mert az ebay alapján az olyan 2200 euró.

    Visszatérve az ár/érték arányra. A 7N-es kábel, ami nálam van csatlakozókkal kb. 60.000,- forint, a Columbia majdnem duplája.

    A legolcsóbb 7N-es, amit találtam az Ecosse Conductor, ami szerelve 1 méteresben 42,00,- angol font, azaz 15624,- forint, tehát egy pár 31248,- forint, de azt is tudjuk, hogy azért, mert 7N még lehet rosszabb/jobb is és ez csak alapár, rájön még szállítási költség (áfa nem, mert UK), ez lutri.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák