Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoluska

    tag

    válasz DEJVID #27087 üzenetére

    A leírások alapján mindig szól az összes kimenet, amire csatlakoztatva van valami, kivéve ha átkapcsolod DAC módba, akkor kiiktatja a fejhallgató erősítőt és a hangerőszabályzást.

  • Zoluska

    tag

    válasz DEJVID #27087 üzenetére

    Elnézést a késői válaszért, de hétvégén nem voltam a gép közelében. Sikerült rendesen bekötni a matrixot, szóval már tudok nyilatkozni. Szól a fejhallgató és a hátsó kimenet is egyszerre. A DAC mód és az preamp mód közt nem vettem észre nagy különbséget. Igaz, egyelőre egy pár aktív modecom van rákötve, ami a felébe sem került a DAC-nak. Ha meglesznek a monitorok, talán többet tudok majd mondani, de az majd csak tavasszal várható. A hétvégén járattam kicsit, összehasonlítottam hogy szól az ezeréves Sony CD-lejátszóm analóg kimeneten és toslinken DAC-ra kötve is. DAC-n keresztül jobb valamivel, kicsit részletesebb, de nagyobb különbségre számítottam. Utána rákötöttük bátyám Sherwood házimozi erősítőjére is, amit ő gépről toslinken keresztül használ, tehát az erősító konverterét használja. Egy pár Mission M35i-t hajt vele. Itt már jobban észrevehető különbség volt, főleg a magashangok terén. Megnéztem még USB-vel a céges HP laptopra kötve, összehasonlítva annak az analóg kimenetével. Itt volt a legnagyobb különbség, a lapotop kimenete nagyon gyalázatosan szólt.
    Nem tudom a bejáratás mennyire valós dolog, de ezek a tesztek 20-30 üzemóra után készültek, szóval ha még várható a hangminőség javulása, akkor nagyobb különbségek is lehetnek. Egyelőre az árat nem érzem arányosnak a minőség javulásával, vagy csak a modecom hangfalak kevesek ahhoz, hogy megmutassák a különbséget. Jó lenne összehasonlítani egy-két riválissal hasonló kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák