Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slownz

    senior tag

    válasz bajnokpityu #19619 üzenetére

    Értem én az iróniát meg a viccet, csak így 40x-re kicsit már uncsi/fárasztó :))

    Nem mellesleg a frissen bekapcsolódókat, össze is zavarja, mint ahogy a példa is mutatja

    No offense :)

  • mexel

    veterán

    válasz bajnokpityu #19619 üzenetére

    Sok vájtfülű audiofil ismerősöm van, sok láncot, szettet hallgattam, és sok olyannal találkoztam mint Te. Vagy sznobságból, vagy csak más miatt kell leszólni mindent ami nem az a termék amit ő használ, minden más rossz, vagy csak olcsó. Olvastam a hsz-eidet és értem hogy sok a vicc és irónia benne, de sokszor már tényleg sok hogy konkrétum nélkül írsz. Elhiszem hogy az e10 nem csúcs dac, ezt az ára is tükrözi, csodák ritkán vannak (bár ebben a hifi világban vannak)
    Konkrétumot tudnál mondani ami ellene szól ebben a kategóriában? (ha esetleg tudsz diy cuccot amit ennyiből kihozhatok és jobb ennél akkor arra nyitott vagyok, összerakom ha kell.)
    (csak kérdés: milyen autót használsz, vagy milyen pc-d telefonod van? Mindegyikből csúcs? Autóból gondolom Rolls vagy ferrari, telefonból nem tudom mi a legjobb de biztosan az, stb)
    Ezt csak azért írom mert nem biztos hogy mindenkinek az igényei egy bizonyos termékkörben ugyanazok, nem ugyanazok az elvárások és szükségletek. Mert egy autóbuzi aki rollsokat és lambókat gyűjt, biztos le fog szólni ha csak bömösöd van, ha véletlenül meg Renaultod akkor talán ciki is? Sajnos manapság fontos tényező az ár is, nem mindenki tud vagy akar irreálisan sokat költeni egy hobbira - van ésszerű középút is talán. Hifiben biztosan. (házimoziban és pc-ben szintén)
    Szerintem ez az egész nagyon szubjektív, ismerőseim között volt aki már kb 20 éve olyan futóműveket hozott angliából és mindenfelől, hogy külön szobát kaptak hallgatózni a kütyük, nagy pénzekért és szerinte csak az az igazi zenehallgatás. Érdekes módon én az ár töredékéből raktam össze olyat ami nekem jobban tetszett hangra (és másnak is), de az illetőt nem lehetett meggyőzni mert minden más sz@r volt csak az övé volt jó. ( vagy csak az irigység beszélt belőle? - és nem csak ő volt egyedül ilyen)
    Ezzel nem bántani akarlak és nem személyeskedésnek szánom, csak tényleg azt szeretném tudni, hogy mi a túl nagy gond az e10-el, mert ha nagyon gagyi akkor nem veszem meg. Ha jól tudom Wolfson WM8740 dac van benne, ezt használja sok gyártó is a készülékeiben ( Rotel, Arcam, Cambridge Audio stb)
    Sajnos a cuccaim nagy része vidéken van mert most olyan helyen lakom ahol nem tudom a hangfalaimat hallgatni, csak a fülest. Csak egy luxman erősítőm és futóművem van itthon, valamint pc és laptop. Jobb híján erről megy a zene, fülessel.
    Főként nem igazi audiofilnek kikiáltott zenéket hallgatok, igen kevés jazz, blues és hasonló zene, mostanában inkább újabb muzsikák jönnek szóba. Itt annyire nem jön ki a minőségi lánc előnye, nem érezni a teret, szellősséget stb. Egyszerűen csak "jobban szól" mint egy semmilyen készüléken.
    A fülesem sem egy komoly darab ami itt van, ezt egyszerűen csak szeretem, tetszik a hangja. ( voltak drágább és elismertebb darabok is nálam, de nem győztek meg)
    Ehhez mérten keresek valamit, és az e10-re gondoltam, mint belépő szintő fejhallgató erősítő. Ezért kérdezem, hogy van e igazán komoly ellenérv ellene, az árán kívül (tudod nem elég drága, fiam :) )
    Gondolom ez sokakat érdekel még rajtam kívül aki nem teljesen vájtfülű, csak mégsem akar zenét hallgatni egy Genius hangszóróról és az abba dugott fülesről :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák