Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpee

    aktív tag

    válasz bkercso #15805 üzenetére

    Azt egy szóval sem mondtam h tisztább...azt próbálom fejtegetni, hogy egy árban megegyező, különálló Transzport + DAC kombó lehet (nem tudom, mert nem próbáltam, de viszont erre lennék kíváncsi, hátha valaki már próbálta, ha meg nem, akkor ötletként) h jobban (transzparensebb pl.) szól mint mondjuk egy ugyanannyiba kerülő átalakító + (ASRC-s) DAC kombó, csak a forrás itt mondjuk egy, a DAC tizedébe kerülő átalakító.

    Az ASRC miatt, ha jól sejtem, bizonyos fokon érzéketlenebb lessz a DAC a forrásokra. Úgyértem, hogy nem fog annyit profitálni egy jobb forrásból, illetve egy bizonyos szint felett akár gátat is szabhat neki...

    Nem fikázni akarom az ASRC-t, félre ne értsetek, gyengébb források hangján olcsóért sokat javít, de nem ebben látom a megoldást egy láncon belül...
    Szerintem a DAC-hoz már eleve alacsony jitteres jel kellene érkezzen, legyen az SPDIF vagy bármi egyéb, ahhoz h a DAC igazán transzparens maradjon. Nyilván a dolog a forráson áll vagy bukik...Hiába na, sz@rból nem lehet várat építeni... ;]

    Én most csak az USB-sekre értem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák