Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz cousin333 #6129 üzenetére

    Nem vagyok én a szép dolgok ellen, fotósként szerintem pont önmagamnak mondanék ellen, ha azt állítanám nem számít az esztétikum, csak a funkció. De az esetemben két dolog döntött az olcsó műbőr tok mellett: A Fujifilm nem árul teljes tokot, nekem meg az kellet. Másrészt meg inkább "melós kezeslábasra" és nem "öltönyre" volt szükségem a géphez.

    Amit Mercutio linkelt az egyébként elég jó áron van, utángyártott valódi bőr darabok jönnek Kínából hasonló áron. Amit te linkeltél az meg kb a hivatalos hazai ára és igen borsos. Oké, lehet, hogy a gép árához képest nem vészes, de ha meg onnan nézzük, hogy ez nem egy manufaktúrában készült handmade designer termék, hanem egy tömegcikk, akkor kicsit drága egy bőrdarabért elkérni 25 rongyot. Ez nem űrtechnika, ugyanilyen minőséget bármilyen kínai gyártó tud produkálni a kert végi műhelyben aki beleinvesztál néhány vágó- és présgépbe.

    (#6131) cousin333: Nem tudom mit is akarsz ezzel bizonyítani. 80k felár helyett 10k szerintem sokaknál döntő érv, plusz ott van a Bayer szenzor, ami ugyancsak sokaknak vonzó lehet. Való igaz, hogy nem illik szövegkörnyezetből kiragadni szavakat, mert itt pont nem azt mondtam, hogy a 10 ezres tok milyen kafa, de aki azért venne X-M1-et, mert annak szebb a borítása, az a korábbi 80 ezres felárral szemben jobban járhat még egy 10 ezres bőrtokkal is vagy a Fujifilm pecsétes eredetivel 25 ezerért, még akár azt is írhattam volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák