Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Flashback #35992 üzenetére

    Tavaly vettem utángyártott akkut Panasonichoz, mert aznapra kellett egy fotózás miatt +1 backup akku és választhattam, hogy 6k körül egy utángyártott, vagy 25k egy eredeti Panasonic (ami egyszerűen nonszensz ár egy 15+ éve forgalomban lévő buta BLC12E-ért).

    Nem került bele 6-7 töltési ciklus sem, mire felpúposodott, kicserélték, majd a második is felpúposodott. Az elsőt alig bírtam kiszedni a vázból, mert abban méltóztatta a mutatványt bemutatni és egy IBIS-es gépet nem fogok a tenyeremhez csapkodni még finoman sem, hogy kiköpje az akkumulátort, ami beleszorult.

    Eközben én rendszeresen veszek 18650-es lítium cellákat, amellett, hogy egyetlen cellának is nagyobb a kapacitása, mint a legtöbb fényképezőgép akkunak, ezek érdekes módon sorba kötve tökre megfelelnek laptop akkunak, elektromos autó akkunak, elektromos cigaretta akkunak, RC autó/repülő/drón akkunak és sorolhatnám sokáig. Kár, hogy a fényképezőgépek nem ebbe az irányba mentek, helyette megy a lehúzás a túlárazott aprócska kis akkukkal és tökre megértem, ha valaki nem akar gyárit venni, olyan mocsok drágák (cserébe alacsony kapacitásúak).

Új hozzászólás Aktív témák