Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz #16820480 #27578 üzenetére

    Én nem látok ellentétet a videóban elhangzottak és a közhiedelem között. A legfontosabb állítás, hogy mind a 6 objektív qrvajó, éles, jó színei és mikrokontrasztja van, és 3. gen vázakon a fókusz sebességgel sincs gond.

    Az élesség tényleg átfogó teszteléséhez egyébként az kéne, hogy különböző jellemző tárgytávolságokon külön-külön meg kéne nézni a tesztet, mert ugye máshogy viselkednek az objektívek. Akkor kijött volna a 23/2 közeli tárgytávolságokra hozott lágysága is.

    Érdemes összehasonlítani az objektívek közelpontjait is, én legalábbis szeretek belemászni a témába. (Ezért is kedvelem a 16/1.4-et annyira.)

    Amúgy szépen kijött, hogy a 35/2 - 35/1.4 páros áll egymáshoz legközelebb. Ez tényleg ízlés dolga. A két optika karaktere más, de arra csak akkor tudsz ráérezni, ha használod őket egy ideig. Az 1.4 kicsit karakteresebb, kicsit vintage, az F2 "tökéletes" képet ad.

    A 23/2 - 23/1.4 párosnál a fókuszsebesség különbségen meglepődtem. (Majdnem akkorának mérte, mint az 50-56-nál) Se a 23/1.4-et nem érzem ennyire lassúnak, se a 23/2-öt ennyire gyorsnak. Szerintem optikailag hangyányit jobb az 1.4, és több fény fér bele, szóval ha az ár nem gond, és nem kimondottan esőre kell, akkor 1.4. (Ezt ajánlotta ő is,) Itt egyébkent szvsz az F2 karakteresebb kicsit.

    Tehát akinek a 35/1.4 jön be, annak elvileg jobban tetszik a 23/2 képe, akinek a 35/2 az valószínűleg a 23/1.4-be szeret bele, ha tudja hosszabb ideig párhuzamosan használni ezeket az optikákat.

    Az 50-56 kérdés meg szerintem nem tud kérdés lenni, mert két teljesen más célú objektív, így alapvetően nem bonyolult eldönteni annak alapján, mire kell az objektív. A bokeh különbség szerintem igenis meghatározó, a fény is kell egy sötétebb beltér mélyén, hogy kézből biztonsággal lehessen exponálni, ugyanakkor az 56-ossal tevegelni a sivatagban, vagy végigkorzózni vele a hazai kék túrán önszopatás. És persze még ott a 60 macro, meg az 50-140 alsó vége, portrézni azok is jók...

    Erről a csókáról amúgy leiratkoztam egy éve, mert mindig túl hosszú és unalmas volt, néha úgy tűnt nem tudja mit beszél. Jó látni, hogy összeszedte magát...

    Én kb. ezzel az Eric csókával értek egyet 35-ös ügyben, ezt az összehasonlítást érdemes megnézni, mert a képek a gyakorlatból vannak. Nem téglafalakon lessük a képszélek élességét nyitva. Külön kiemelném azt az általános megállapítást, hogy rendezvény (eskövő) fotó szemszögéből kell a fényerő, így az F2 variánsokat munkára inkább backup objektívként hordja magával, így legalább nem áll benne annyi pénz. Amúgy csak fixekkel fotóz, érdemes megnézni a többi videót is, bár pont a 23/2-ről szólóban nekem egyáltalán nem jönnek be a zajos, összevissza színű képek. SZVSZ ott pont jól jött volna az 1.4.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák