Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz g_g_g #20072 üzenetére

    Az X-E2s és az X-T10 belseje gyakorlatilag megegyezik (processzor, érzékelő), szóval a külső alapján kell dönteni. A T apróbb (keskenyebb), rosszabb a fogása a kisebb markolat miatt. A kitobi is "nagyobb" rá. Személy szerint jobbnak tartom a bal oldali EVF-et, mint a gépközepit, ez nem DSLR, utóbbit semmi sem indokolja, csak a design.

    A T kijelzője dönthető, bár ha nem használnád, akkor szerintem ez csak hátrány. Van viszont rajta dedikált drive tárcsa ( bal oldalon), ami praktikusabb, mint az E gombja. Továbbá van egy első tárcsa is, amire különböző funkciókat lehet állítani. Lehet, hogy csak nem szoktam meg, de én nem használom. Az E beépített vakuja sokkal szofisztikáltabb, hátra hajtható, így a plafonra irányítható. Ebben a fórumban divat leszólni, de a gyakorlatban nagyon is praktikus (főleg ha nincs dedikált... :) ). Szerintem az E-nek jobb a gombkiosztása is, bár ez lehet, hogy ez megszokás kérdése (a Q gomb viszont jobb helyen van a T-n és a D-pad is finomabban kattan). Az E2s gombjain már nincsenek "felesleges" feliratok (pl. "Macro") sem, amik az X-E2-n még voltak.

    Összességében építési minőségre az E-t jobbnak tartom, bár azért az is műanyag a jobbik fajtából. Egyik sem időjárás-álló, szóval ez nem szempont és az állvány menet is mindkettőnél rossz helyen van.

    Nekem X-E2 és X-T20 van, de utóbbi helyett valószínűleg X-E3-at vettem volna, ha már megjelent volna. Érzésre az E önálló entitás, a T10/T20 viszont csak azoknak való, akiknek túl drága az T1/T2... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Muerte68

    addikt

    válasz g_g_g #20072 üzenetére

    az XE2s-masszívabb "örök" darab-a T10-ben van egy kéz plusz ficsőr-cserébe nem annyira masszív darab,lásd pár hsz-el feljebbi véleményt DonRazzino-tól
    Kérdés melyik a fontosabb szempont.

    [ Szerkesztve ]

    Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Új hozzászólás Aktív témák