Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz #16820480 #13867 üzenetére

    Embere válogatja, mi fontos, szerintem az objektív inkább az, mint a gép. Nyilván nem olcsó az 56, de 200-230 körül szokott használtan lenni. Ha portréra kell elsősorban, akkor inkább vennék olcsóbb X-E2-t a forradalmár mellé, mint X-T1-et, neadjisten X-Pro2-t egy olcsóbb 60/2.4-gyel.

    Ha viszont a tájkép a fő cél, akkor ott sokat ér az X-Trans miatt az újabb 24 MP lapka.

    A mostani helyzetben - bármilyen furcsán hangzik is tőlem egy X-T1 és X-T10 birtoklása mellett - én bizony X-E2-t vennék. Lehet nem kap már nagy frissítést, de per pillanat nincs is mit. Az Acros az X-Trans III privilégiuma, maga a gép meg nagyon baba, AF-ben kvázi ugyanaz, mint a T1, a keresője persze nem akkora, de attól függetlenül jó, az építési minőség meg felülmúlja az X-T10-et.

    Az a lényeg, hogy X-Trans I-be már ne invesztálj, akármilyen olcsó. Illetve vehetsz, csak azokon a 60/2.4, 56/1.2 és a 35/1.4 is lassúcska lesz. Egy újabb 35/2 viszont elég virgonc egy X-E1-en is. Viszont minden X-Trans I masina keresőképe szaggatós beltérben.
    .

  • DonRazzino

    senior tag

    válasz #16820480 #13867 üzenetére

    Kedden érek haza külföldiából, onnantól, ha megbeszéljük elvileg bármelyik nap fogdoshatsz nálam (Dél-Budán): X-A2, X-M1, X-T10, 16-50, 18, 27, 35 F2, 50-140-et. Ezt a sorozat dolgot is kipróbálhatod nyugodtan, van már vagy 50k expó a T-10ben, nem oszt, nem szoroz. Nekem Sandisk Extreme Pro 95-öseim vannak, annál elvileg hiába is hozol gyorsabbat.

    Hogy melyik 35-öst vedd? Nálam volt egy hétig a kettő együtt. A régivel nyitva készült képeknek van egy számomra megmagyarázhatatlanul jó összhatása ( itt az 5-10 méterről készült mondjuk félalakos portrékra gondolok elsősorban vékony DOF-fal, nem tájképre.) Sokkal határozottabban választja le a témát, a vele készült fotóim, sokkal "3D-sebbek".
    Az új pedig sokkal gyorsabb AF-ben (nálam ez döntött is) nincs rángató huntolás, határozottabban, biztosabban harap, akár low light körülményekkel is. Használtam már futóversenyen befutóképek készítésére, azt kell mondjam CL - AF-C módban 5/4 a találati aránya, és itt komoly sebességgel sprintelő emberekről és F2-ről beszélünk. Arról nem is beszélve, hogy F2-től F5.6-ig tesztelve, láthatóan élesebb, mint a régi. Hozzá kell tennem, jó hosszú a wishlistem, de rajta van az 1.4 is, csak egyelőre luxus lenne két 35-öat tartani, amikor sok más fontos dolgot sem vettem még meg.

    13877: Egy RAW 33 mega, egy Fine JPG 11 mega. És bizony, szándékosan van ez. Én jpg only fotózom szinte mindig, ott ez nem korlátoz. Ha RAW sorozat kéne akkor vennék egy T1-et, de a kicsi T10 kezelése nekem jobban tetszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák