Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CollectoR

    aktív tag

    válasz Desmond99 #3222 üzenetére

    Én 60 ért vettem még a nyáron használtan, eredeti fuji 1,5 éves garival. 70 ezret ne is adjál ki érte, max 60-at, persze függ ez az esetleges kiegészítőktől is. Az objektív ki-be tolásának hangját érdemes meghallgatni, nem-e ad fucsa hangot ki, képen pixelhiba keresés, akksi vagy elem nincs-e kifolyva, lencsén karcok, stb. Szóval jobb, ha mindent megnézel türelmesen, nem kell kapkodni vele, az eladónak is jobb, ha látja, hogy mindenről meggyőződsz, és azt tudja mondani, hogy akkor a gép jól működik.

  • Szoles

    senior tag

    válasz Desmond99 #3222 üzenetére

    Az enyém nagyon új, másfél hónapos. Szerencsére semmi baja.

    De ahogy olvasgattam, a szokásos vizsgálatokon kívül (karcok, odaütődés nyomok, kopások ) érdemes alaposan megvizsgálgatni az összes tekerentyűs és nyomkodós gombot. Mindnek szépen kell járnia, és átkapcsolásra persze működnie is. más típusoknál (9500) a módválasztóval voltak gondok, de a 6500-nál erről nem olvastam.

    Zoomnak szépen, közepesen könnyen kell járnia, amikor tekered. Ha nagyon könnyen jár, vagy nehezen, akkor valami gáz van. A kicsit műanyagos érzés és hang tekeréskor normális jelenség. Tele állásban nagyon pici lógása is van, de ez egy alig érezhető kotyogás, ahogy megfogod az obi elejét.

    Nézd meg még alaposan mindkét kijelzőt, és természetesen pár próbaképet (ezeket monitoron, ne az LCD-n!). Két-három pixelhiba az LCD-n (általában más színű, vagy világító) ahogy olvasgatom, általában belefér. Ezek úgysem látszanak normál körülmények között, csak ha nagyon sötét a kép.
    A kész képen természetesen nem lehet pixelhiba. (mondom, monitoron nézve, teljes méretben, és persze jó sötét képet csinálj ehhez)

    Ügyelj még arra, hogy minden tartozékot megkapj, ami jár hozzá. (Kez. könyv, CD, vállszíj, obisapka, napellenző, asszem ennyi)

    Hirtelen ez jutott eszembe. Egyébként 55-60 ezerért még legyen rá jópár hónap garancia, azt mondom. Biztosan találsz ilyet, csak legfeljebb kicsit várni kell és vadászni.
    Sajnos a 70 ezer is reális ár, ha a gép csak pár hónapos, és újszerű. ( Ez van, a gép elég népszerű. )

    CollectoR már megint beelőzött! Hát ezért dolgoztam?? Még egy ilyen, és kitiltom a fórumról! :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák