Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz LuckyL #274 üzenetére

    Egy átlagos állampolgár nem ért a jog nyelvén, nem jártas az eljárások rendjében.
    A rendőrséget azért hozták létre, és azért van számos ága (a bűnügyi vonaltól a fogdaőrségen át a közrendvédelmen keresztül a közlekedésrendészetig) mert ott értenek bizonyos ágakhoz. Ha egy fogdaőrtől kérsz tanácsot pl egy baleset ügyében, esélyes hogy annyira lesz hiteles mint ha engem kérdeznek az űrhajót borító hőpajzs pontos összetételéről.
    Nem tudom mivel foglalkozol, de ha ennyire otthon érzed magad a jogban akkor tudod hogy a rendőrség felügyeleti szerve az ügyészség. Olyan nincs hogy egy bejelentést azért utasítanak el mert azt feltételezik hogy nincs gyanú. Feltételezésekkel nem lehet eljárás megszüntetni- vagy megtagadni. Bizonyítékok kellenek. És nekem mint bejelentőnek annyi a dolgom hoyg azt mondom: nincs meg a feladott csomagom, és nincs annál akinek adtam. Az akinél bejelnetést teszel jó eséllyel egy tiszthelyettes. Aki rögzíti az ügyet, majd másnap a parancsnoka aki a jelnlegi életkorból/szolgálati időkból adódóan esélyes hogy őrnyagy- alezredes... már ragaszkodik az íróasztalához. Osztályvezetői szint és az felett indoklás nélkül fel tudják menteni a beosztásából a parancsnokokat. Ha valaki határozott fellépéssel közli hogy eltűnt valamije akkor nem kockáztatnak (normális kapitányságon) és nem küldik el a panaszost.. mert manapság könnyen egy fb bejegyzés születik, ami eljut a bulvársajtóhoz pénteken és hétfő reggel a parancsnok már a kapitánynál van elbeszélgetésen. Kedden meg már csak vizsgáló a bűnügyön...
    A lopás alapeleme az hogy csak tulajdonostól lehet lopni. A tulajdonos én vagyok, egészen addig mig a vevőhöz el nem jut a termék. A közvetítő pedig a futárcég. Aki jogosan birtokolja a szállítás alatt a terméket, de csak addig amig az a felügyelete alatt van. Ha nem tud vele elszámolni akkor a feljelentés ismét jogszerű. És a futárcég az én esetemben azt mondjta hogy náluk nincs- én nem adtam oda. Tehát kikerült a birtokomból... és valakinél van, aki biztos hogy jogtalanul birtokolja, mert nincs ott hova tettem. (Btk 370§ - Lopás.. ha van kedve az ezt olvasóknak megnézni a pontokat) .

Új hozzászólás Aktív témák