Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mindthecrap

    aktív tag

    válasz Fred23 #8899 üzenetére

    "Mindenesetre az kijelenthető, hogy a telók már elérték a korai digigépek minőségét -a mostani csúcsmobilok meg már meg is haladták."

    sőt, a fényképezőgépekre egyre rosszabb fényt vetnek a telefonok. mármint ha figyelembe vesszük, hogy egy mobil kamera mekkora helyen, mekkora érzékelőből és mekkora objektívből mit hoz ki, a kompaktgépek alsó szegmense már rég elbújhat. persze jobb képet csinálnak valamivel, de sokkal nagyobb CCD-vel és lencsékkel.

    persze a milyen áron is relatív, mert most még a Nokia N8 árából egy tükörreflexes gépet vehetsz két kitobival. de azzal meg nem tudsz netezni meg telefonálni.

    de amire ki akartam lyukadni a végén, hogy a kompakt gépek képfeldolgozó rendszere siralmasan sz.r mostanában, többnyire a MPX növelésen kívül semmi nem történik. a mobilok ezen a téren szorongatják őket egyre jobban, hiszen az új telefonok sem lettek tégla nagyságúak, full frame érzékelővel meg 9 tagú aszferikus lencsével, mégis a megapixelekkel párhuzamosan fejlődik a képminőség is.

    a kompakt gépeknél éppen fordítva sajnos :( múltkor egy két éves Olympus mju gépet kaptam kölcsön, 8 mpixel, és kb 60.000ft volt a bolti ára. és a képminőség? kb egy LG Arena, csak színhelyesebb, de jóval fakóbb is. rengeteg félrefókuszálás, sötétben használhatatlan vakuval is.

    persze ha szigorúan a pixelvadászatnál maradunk, meg méricskéljük, hogy a CA hány mikron széles, akkor még sokáig le lehet írni a telefonokat, de butaság lenne.

    műszaki boltban dolgozom, nagyon sok gép megfordul a kezemben. van DSLR-em, volt sok féle telefonom, nem csak prekoncepció ez részemről.

    olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

Új hozzászólás Aktív témák