Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghandi

    aktív tag

    Na én is aztán jól jártam a szakmai fejlödésemmel!
    Én lakatos vagyok,és munkahelyi elölépés miatt autodidakta modon tanultam meg egy NC plasmavágó gép CAD/CAM használatát,CAD program használatát és magát a vágógép használatát,szóval komplett programozás,gépkezelés.Már 8éve csak ezt csinálom,gondoltam majd idövel elvégzek egy tanfolyamot hogy papirom is legyen róla.Nézegettem a tanfolyamokat,de mindenhol csak forgácsoló tanfolyamok indulnak,ahoz meg lövésem sincs.Akkor most hogyan tovább?
    Egyálltalán létezik elörelépés ebben a szakmában vagy itt a vég?
    Halottam egy németországi munkáról ahol ilyen embert keresnek,de ők meg csak papirral alkalmaznának :((
    Jó lenne mert hiába pesti cégnél vagyok ahol átlagban magasabbak a fizuk,de itt ugyan azt a pénzt kapom mint a többi normál lakatos.Elmenni máshova nem tudok mert nem igazán keresnek ilyen munkára embert itt pest és vonzáskörzetében.
    Vagy valaki tud ilyesmiről?

    Bocsánat hogy ide irtam,de még ez a topic látszik a legalkalmasabnak problémámra,ha nem akkor ezer bocsánat

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz zolikaDB #15 üzenetére

    Na igen.Kereslet,kinálat....
    Budapest és a nyugati országrész jobban fizet.Én itt pesten papir nélkül ezzel az autodidakta modszerrel is többet keresek.Ha jobb pénzt akarsz akkor érdemes elgondolkodni a költözésen :(( .

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    Milyen összegekkel dobáloztok itt! :Y Igen szép árban vannak ezek a tanfolyamok,iskolák.Én nem csak az ára miatt nem fogok elvégezni ilyen tanfolyamokat,hanem azért is mert NC-CNC csak forgácsolós szakmához létezik.Nagyokat nézek amikor itt beszélgettek róla ugyanis én rendes eztergagépet is csak max 1méterröl láttam az életben :D Az munkadarabok anyagismeretéröl se tudok szinte semmit,a használt szerszámokról meg még annyit sem.Igy nem igazán lehet elkezdeni egy ilyen tanfolyamot sem.
    Az eredeti szakmám karossérialakatos,de azt nem igazán szeretem a sok dzsuva meg a rozsdaharc miatt stb.Elmentem egy pesti légtechnikai céghez dolgozni lakatosként.Aztán egyszer a fönök ugy döntött hogy vesz egy plazmavágó gépet a géppark bővitése miatt.Na de azzal nem számolt hogy ezt nem olyan egyszerü kezelni mint egy kalapácsot :DD
    Gép volt,munka lett volna rá böven csak ember nem volt aki kezelni tudta volna,külön embert meg nem akart felvenni csak erre a gépre.Meginterjugol minket hogy ki vállalná el a gép kezelését.Hát én voltam az aki nem ilyedt meg töle,gondoltam kiprobálom.Elöször voltak problémák mert ugye semmit sem értettem hozzá,segiteni meg csak a forgalmazó tudott aki meg csak a beüzemeléshez ért meg az alapa dolgokhoz,szoval magamra maradtam meg a logikámra.Mára odáig fejlödtem hogy a rendelö bejön,legtöbször egy sajtfecnire lerajzolja mit akar,vagy csak elmondja,szakrajzot kb 30ból 1 megrendelö tud hozni,én meg mindent megcsinálok.Megtanultam a CAD használatát(igaz itt csak MCAD van) a CAM rendszer hazsnálatát,stb szóval mindent ami ehez kell.
    Ahogy olvasom a fizetéseiteket ugy látom nem érdemes pattognom mert én még igen csak jó helyzetben vagyok.Igaz én nem csak ezen a gépen dolgozok,ugyanugy csinálom a rendes lakatos munkát is.A munkától függöen havi 150-200 a fizetés,de itt mindenki ennyit keres

    [ Szerkesztve ]

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz zolikaDB #23 üzenetére

    Ezért mondtam neked hogy érdemes talán költözni.De én ezt csak javaslom,mivel én könnyen vagyok ugye de hát ez nem igy megy tudom.
    Igen CNCben forgácsolás az ász :(( Érdeklődtem én rengeteget,max CAD programozással lehet mást csinálni,sokmindenben alkalmazzák még.Épület tervezés,térképészet,söt még ha jól tudom az orvosoknál is használják modellezésre,de ez meg mind olyan terület ahova szakirányú főiskolai,egyetemi végzettség kell.
    Na ezzel sem vagyok kisegitve :(((
    Látom maradok én a seggemen az lesz a legjobb

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    Ismeri valaki az MCad és a WinCam programokat?
    Eég régi programok,talán még win 2000- re irták.A hozzá való LTP portos hardverkulcshoz keklene nekem olyan driver amivel megy XP SP3 alatt.Ez igy most csak SP2-ig müködik,SP3 feltelepitésénél már nen használható a gyári driver és sehol sem találok olyat amivel müködne.HASP a kulcs,Aladdin driver-t kér.

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Új hozzászólás Aktív témák