Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz 3DFan #50 üzenetére

    Ez így van, h lecsap! Nálunk is (Debrecen) volt olyan, h a vizsga napján jött egy olasz cég, és mind a 15 végzett embert elvitte! Mint fentebb láttad, nekem is van/volt sok-sok ajánlatom! De igazán azokat (és főleg nyugaton) fizetik jól, akikkel kevés bajlódás van - értem ezt a betanulásra! Én is egy hónapja sima marón vagyok, azon tanulok, a CNC pedig ezezk után jön! Hazánkban sajnos nem nagyon van rendes CNC-képzés, az öregektől tanul mindenki a melóhelyen!
    Ha el tudod intézni, akkor intézd, h kedvezményesen v ingyen végezd a sulit! ;)

  • SirTom

    tag

    válasz 3DFan #50 üzenetére

    Hi All!

    Vasas szakmád, kézügyezséged van, tudod mi a menetmetsző, mi a menetemelkedés, és azt is , hogy reszeléssel a legegyszerűbb 'megnézni' egy anyag keménységét.Szóval szerintem tuti jó Cnc-s leszel!

    A CNC-marás meg lehet tanulni egy hipergyors talpalón,bár 350óra kevésnek tűnik,de mivel ez az oktató cég/iskola segít munkát is kapni(még sosem hallottam olyan cnc-marósról, aki nem tudott elhelyezkedni, aki hallott az szóljon!!), így ez teljesen elég, hisz csak az első munkahelyet kell megszerezni, utánna már könnyű az elhelyezkedés, lévén hiányszakmáról van szó.Én 650 órás tfolyamot végeztem, és 8 éve dolizok Cnc-marókon, eddig több mint 10 fajtán dolgoztam, mindnek Heidenhain vezérlése volt,eddig még ilyen vezérléssel futottam össze, hiába tanultam a Maho-t, ami olyan mint a Fanuc vagyis G-kódos.(nem G-pontos!!!)

    Szoval, bárki lehet jó CNC-marós ez a szakma nem követel nagy lexikális tudást,de a gépet ugy kell kezelni mint ahogy a pénztáros használja a pénztárgépet, annyi különbséggel,ha elnéz valamit, akkor esetleg ujra beüti az árut a gépbe, v lesz egy kis hiánya. Ha mi elnézünk vmit, akkor meg selejt. nincs UNDO(vissza)-gomb a CNC-gépeken. Ajánlott a programozási könyvet elolvasni ez Heidenhain eseten kb300 oldal.

    Külföld:
    Hollandiában ajánlottak most ugy 11eu/óra szállásbiztosítással.
    Németben volt netto11-13eu/óra közvetítőn keresztül szállásbiztosítással, ez 2002-es adat.
    Angliában juniusig voltam ott brutto11font/óra(túlóra +50%volt) volt saját bérleményben lakva.
    Itthon Bp vonzáskörzetében érdemes mozogni szerszámos cégeknél, ami jó gyakrolatot ad, és egyedi munkákat, amit nagyon lehet élvezni jó pár évig.A fizetés mondjuk a minimálbéres bejelentés mellett Bp környékén 900-1800/óra.
    3évet voltam angliában, és most véletlen itthon vagyok, 2évet németben is voltam, ha vki szeret utazni, annak jó ez a szakma, nekem nehéz egyhelyben lenni egész nap a gép mellett, így néha kihagyok pár hetet, hónapot.

    Ha valaki jót akar magának, az tanuljon Catiát valahogy, azzal szép fizetések vannak angliában. :)

    Catia tanfolyam valahol?

    Nincs más hátra mint előre

  • Jézus1969

    tag

    válasz 3DFan #50 üzenetére

    sziasztok! 1986-óta dolgozok cnc-gépen az utóbbi 3 évben cnc-marón. előtte cnc esztergán. nálunk nagykanizsán nagyon gyenge a kereseti lehetőség ebben a szakmában.90-körül van. úgy látom ezért nem volt érdemes szakmát tanulni. csak lebeszélni tudnék róla minden fiatalt. röhely, de a bezinkutas és a bolti eladó is legalább ennyit megkap. szégyen gyalázat ami az országunkban megengedett. :R

    komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

  • kpityu2

    őstag

    válasz 3DFan #50 üzenetére

    Törölve

    [ Szerkesztve ]

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Új hozzászólás Aktív témák