Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nchelp

    tag

    válasz lav1892 #11009 üzenetére

    Nálam is fixen bent van a gépben az uolsó tárhelyen, 6 éve. Nincs vele semmi baj, a hűtővíz nem fáj neki, és azt már megfigyeltem, ha kalibrálni "kell", az azt jelenti, hogy ideje letisztítanom a szerszámkúpokat/kitörölni a főorsót. A 6 év alatt kb 3 porcelánszárat zúztam meg, és csere után sem kellett csesztetni, újrakalibrálni. Ellenben azt a kolléga nagyon helyesen mondta, ha kint marad, mindig jön egy kétbites kolléga, aki Alt+F8-ra ébredt, és elkezd repülőszimulátorozni vele, na, az meg tudja igazítani rendesen...

    nchelp

  • konikan

    aktív tag

    válasz lav1892 #11009 üzenetére

    Olyan sokan leírták a véleményüket akkor én is. Rajtad vagy a főnöködön :P múlik csak, és az adott gép kialakításán, hogy hogy szeretnéd. Nálunk 5 gépből 4 használ ilyet vagy hasonlót, ott egynél van szerszámtáron belül, a másik háromba manuálisan tesszük be, a különböző szerszámtár kialakítások miatt. Egyik szereti dobálni, a másiknál kapná a hűtővizet gyártás közben, a harmadiknál meg kivételnél tördeli a szerszámtartó villát :DDD

    Vizet és a nagyobb fordulatszámot kis ideig kismértékben bírja, a tapintócsere utáni "kalibrálás" pedig idővel nem lesz olyan hosszadalmas. Összességében egy viszonylag olcsó, és igénytelen állatfajta ez a bemérő, de a 0,01 pontosságú beméréshez alkalmas.

    [ Szerkesztve ]

    "-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

  • SirTom

    tag

    válasz lav1892 #11009 üzenetére

    Olvasván a kollegák hozzászólását a Haimer tapintóhoz, megosztom az én tapasztalataim, bár vagy 6 éve nem használom.
    Az, hogy szép nagy krumpliformája van ezekkel a ricnis felületi kialakítással, nagyon hívogató, hogy ott fogja meg az ember, de mivel a kiközpontozó mikroszkópikus méretű csavarok a krumpli alak alatt vannak, ezért ha van rá mód a szerszámbefogót, és sose a tasztert fogd meg, mikor kiveszed a főorsóból, vagy rakosgatod ide-oda, ugyanis ez növeli az esélyét, hogy elállítódik. Nekem annyira "bejött", hogy van saját, mivel az angliai 6 év alatt muszáj voltam beszerezni, ott az a divat, hogy a gépbeállítóknak van saját szerszámjaik (contractor, alias alvállalkozó). A tapintó törés után természetesen leellenőrizni, hogy központos-e még. Ha nap mint nap preciziós melót végzel vele, ahol pontosan kell beállni, és nem akarod megadni az 0.1% esélyét annak, hogy vmi forgács a főorsóba szurulva kiszurjon veled(vagy nem központos), akkor azt ajánlom, hogy tapintsd meg a darabot, vedd fel a X v Y nullát, majd fordits rajta 180 fokot, és ismét tapints rá ugyanarra a felületre, ha minden optimális akkor ugye 0-át fogsz látni, ha meg nem, akkor elfelezed a hibát, és azt ird be előjelhelyesen. Amúgy csatlakozok az elöttem szóló uriemberhez, ha már ennyi milliót belepakoltak a gépbe, akkor még pár százezret még berakhattak volna egy WIFI-s rubinfejes tasterbe igazán.
    Kb egy évtizednyi idő alatt amit dolgoztam velük többezerszer lelocsoltam a hütőfolyadékkal. ez csak akkor rossz, ha már nem látod a mutatót a rásárgult hűtőfolyadék miatt, akkor már illik letörölni ;) Beázottat még nem láttam, nyilván azzal már vmi történt, mondjuk megnyomták a kijelzőjénél, ami hajszálvékony aluminiumból van, és így rés keletkezett rajta vhol, ahol bemegy a víz,és alul meg a gumiharang bennt tartja a folyadékot. Ez a tapintórésznél lévő gumiharang ha lecsúszik, utána meg be tud párásodni,akkor a zeegergyűrű kiszed, aztán meg le tudod törölni belöl is az üveget, de ezt csak kiszáradás után tedd, mert lehet ha kiszárad már nem hagy nyomot a pára.
    Ahogy nézem van belső hűtés a gépen,amin dolgozol és mindenféle felület be van terítve forgáccsal, és ahogy szerszámcsere történik, van rá esély, hogy ráessen a szerszámbefo góra vmi szennyeződés, szal úgy félévente egyszer számíts erre a lehetőségre is, mikor egy H7-es furat nagyobb, és kupos, vagy a nullapont nem az igazi..

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más hátra mint előre

Új hozzászólás Aktív témák