Új hozzászólás Aktív témák

  • fasirTTT

    őstag

    na most a Kontúrnagyoló és a menetvágó ciklushoz lenne pár kérdésem

    nagyoló ciklus:

    van pl (átmérő)130 és 70 hosszon nagyolandó anyagunk

    ráállok
    N5 G0 X131 Z0
    N10G71 U1 P0,5 (ugye az U a fog.mélységa P meg a kiemelés nagysága)
    N15 G71 P__ Q__ U0.3 W0.3 F0.2 S1000 T101 (itt is minden stimmel P=nagyoló ciklusnak a mondat eleje Q=vége U=X-ben ráhagyás W=Z-ben ráhagyás)
    na most ha idáig leírjuk a programot utána mehet simán G1-es mondatba az egész az esztergálni kívánt méret szerint ? vagy ide kellene a simító ciklus ? (G70)
    esetleg összetettebb a dolog? és még kellene mint az elejére mint a végére valami adat/parancs?

    menetvágó ciklus:

    M30-as menetet akarok esztergálni Z-26 hosszon (3x45°-os letörés már van rajta)
    nem világos hova kell ráállni, hogy a kés csúcsa 1 síkba kell lenni a 30-as átmérővel, vagy alatta kell lennie, esetleg tök mindegy, hogy a kiindulási pont hol van, csak ne legyen a világ végén, hogy ne kelljen gyors menetbe annyit mászkálnia.

    tételezzük fel, hogy itt állunk: X30 Z 3
    beírom a ciklust: G78 X__ Z-26 Q__ F___ (itt nem világos, hogy X, Q, F-nél mennyit kellene megadni :F )
    ha ez a mondat jó, akkor utána csak az átmérőt kell mondatonként kisebbre írni, hogy mekkora fogásokban dolgozzon ?
    a g78-as mondathoz nem kell semmi mást írni ? esetleg elejére? mert nem tudom hol a kiindulási pont, szóval valami kell még.

    van 1 másik hasonló ciklus, a G76 (többmenetes menetvágó ciklus) ami lehet kicsit egyszerűbb, mert aszt hiszem az csak 3 mondatból áll.

    ennyi kérdésem lenne azt hiszem, nem tudom mennyire világos nektek, ha valamit nem értenétek kérdezzétek meg, és elmagyarázom jobban, vagy lerajzolom, hogy mire is gondoltam pontosan.

Új hozzászólás Aktív témák